אזרח תמים שהיה עד לשוד הפגין תושייה - שהביאה לכתב אישום, בסיפור שנשמע כאילו לקוח מתוך סרט הוליוודי. בשיחה עם החדשות Online, מתח אותו תושב ביקורת על שקורה בעירו אום אל פחם: "לראות שודדים, או לשמוע ירי הפך לחלק משגרת החיים שלנו. זה מרגיש כאילו למשטרה ולמדינה לא אכפת ממה שקורה כאן".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הסיפור החל לפני כמה חודשים בעת שהתושב היה עד לאירוע שוד בחנות שלידה חנה. השודד נכנס לתוך החנות וירה באוויר: לאחר שלא הצליח לגנוב כספים מהמקום, החל לרוץ לעבר רכב המילוט. התושב בחר לקחת יוזמה והחל במרדף אחר השודדים.

בתיעוד הבלעדי שהגיע לידי החדשות נראה רכב המילוט והתושב נתקלים בניידת משטרה שהוצבה בקרבת מקום. השוטרים בניידת לא היו מודעים למה שהתרחש, הצטרפו למרדף ואף הזעיקו כוחות נוספים לסייע להם.

המרדף המשיך להתנהל ברחובות אום אל פחם, עד שלפתע השודד יוצא מהרכב ומתחיל להימלט ברגל תוך כדי שהוא יורה על הכוחות. אותו תושב לא מתייאש וממשיך במרדף אחרי אותו שודד ביחד עם הניידת.

בתיעוד ניתן לראות כיצד האזרח סוגר על השוד, ואת השוטרים יוצאים חמושים מהניידת ומשתלטים על אותו שודד. בתום הסאגה ולאחר מעצר, פרקליטות חיפה הגישו כתב אישום כנגד אותו השודד.

בשיחה עם התושב הסביר אותו תושב שניהל את המרדף כי הוא אינו רואה עצמו גיבור וכי מה שעשה אינו מעשה גבורה. "עשיתי מה שמוטל עלי ומצופה מכל אזרח ותושב", טען וקרא לכולם "להפגין נוכחות ולהפגין תושייה. ככה נצליח להוריד את סף האלימות בעיר ובכל הארץ".

בנוסף, המשיך ומתח ביקורת על התנהלות המשטרה במקרה ובכללי את יחסה לחברה הערבית. "המשטרה צריכה לעשות הרבה יותר ממה שהיא עושה כיום, היא צריכה להפגין נוכחות וניידות צריכות להיות יותר נוכחות ברחובות. הנוכחות המקרית של הניידת בזירה היא זו שהובילה למאסר השודד".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בזכות הפעילות המשטרתית הנחושה והמקצועית, נעצר שודד חמוש והוגש נגדו כתב אישום. בניגוד למה שמנסים לצייר בתחושות, הרי שבעובדות השנה חלה ירידה של למעלה מ-40% אחוזים באירועי השוד בעיר אום אל פחם וירידה של כ-25% באירועי הירי לעומת אשתקד, זאת הודות לפעילות ממוקדת של שוטרי משטרת ישראל נגד עבירות האמל"ח והשוד לסוגיהן. משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד עבירות השוד והירי במגזר בכלל ובאום אל פחם בפרט, במטרה למנוע פשיעה ולהגן על שלומו ובטחונו של הציבור הנורמטיבי שומר החוק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו