שישה ימים אחרי התאונה הקטלנית בכביש 90 שבה נהרגו שמונת בני משפחת עטר, אשתו של הנהג הפוגע ששמו הותר לפרסום היום (שני) מדברת לראשונה. "בעלי הוא בן אדם נורמטיבי, כואב על המשפחה", אמרה מטילד אנקרי, רעייתו של לורן, החשוד בהריגה. עם זאת היא מתעקשת שבעלה לא אשם בהרג המשפחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות בפייסבוק

בשיחה עם החדשות אנקרי, שנפצעה בתאונה, היא שחזרה את הדקות הקריטיות וסיפרה על התנהגותו של בעלה מיד אחרי התאונה. "חזרנו מנופש, היה חלומי", היא סיפרה. "הכל היה בסדר. נהנינו עם הילדה. הוא נסע לאט". לדבריה, היא דיברה עם בתה בזמן התאונה ולא זוכרת מעבר לכך על רגע ההתנגשות.

משפחת עטר ז
בני משפחת עטר ז"ל | צילום: חדשות

"דבר ראשון שהוא עשה כשהתאונה קרתה, עוד לפני שדאג לנו, הוא ירד מהאוטו וניסה להציל את המשפחה השנייה", היא סיפרה והוסיפה שבעלה לורן שבר את ידו בזמן שניסה לשבור את החלון ולהציל את בני משפחת עטר. "זו הייתה התגובה הראשונית שלו", אמרה אנקרי. "הוא בא ואמר לי שהוא לא הצליח להציל אותם. הוא בכה", אמרה אנקרי. "דבר ראשון שהוא עשה זה להתקשר למשטרה".

חשיפה: הליקויים בחקירת התאונה
זירת התאונה, שבוע שעבר | צילום: דוברות מד"א, חדשות

לדבריה, העובדה שהרכב של משפחת עטר היה ממוגן ירי הקשה על ניסיונות החילוץ של בעלה. "הם היו תקועים עם החגורות שלהם", סיפרה אנקרי. "היה כשל רציני ברכב השני. זה משהו שצריך לקחת בחשבון ולחקור. אסור למכוניות כאלה לעלות על הכביש. זה הדבר היחיד שחשוב היום".

עוד הוסיפה אנקרי: "חבל לנו שמשפחה שלמה הלכה. אנחנו לא אשמים. בעלי לא קם בבוקר בדעה שהוא רוצה להרוג אנשים. הוא נורמטיבי לגמרי. אנחנו עוברים תקופה קשה מאוד. הוא אב למופת. הוא בעל למופת. בן אדם שאין לו שום דבר רע. הוא רק עשה טוב במהלך כל חייו. אנחנו ממש משתתפים בצערה של המשפחה. כואב לנו עליהם. זה הגורל. זה יד אלוהים. אין לי מה להגיד".

תאונה בכביש 90
זירת התאונה, שבוע שעבר | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

סנגורי הנהג: "גורמים חיצוניים תרמו לנזק"

מוקדם יותר היום בית משפט השלום בבאר שבע האריך בשבוע את מעצרו של אנקרי, בן 52, תושב גבעון החדשה שהתנגש חזיתית עם הג'יפ בו נהג במכונית שבה נסעו ההורים ו-6 ילדיהם. נציג המשטרה טען במהלך הדיון כי קיים חשש שאנקרי ישבש את החקירה אם ישוחרר, ומנגד טענו עורכי דינו כי התאונה הייתה בלתי נמנעת בשל תנאי הדרך.

סנגוריו של אנקרי, עורכי הדין ינון היימן ואביעד חייט, מסרו בעקבות החלטת השופט כי "מדובר באדם נורמטיבי לחלוטין, ממקימי יחידת דובדבן ויחידת לוט"ר. מדובר בתאונה שהיא בלתי נמנעת ככל שהיא נוגעת לרמת האחריות שלו. אין מדובר בתאונת פגע וברח או הפקרה. שעה שרמת הבטיחות והתקינות הן של מקטע הדרך והן של הרכב המעורב וככל שתתקדם החקירה יתברר כי גורמים חיצוניים הובילו או תרמו תרומה משמעותית לנפח הנזק ורמת הנפגעים".

זירת התאונה
צילום: דוברות מד"א, חדשות

עורכי הדין ציינו כי מיד לאחר התאונה ניסה אנקרי לשבור את חלון הרכב הנפגע בידיים חשופות ולחלץ את נוסעי הרכב. "ידו נשברה כאשר ניסה לשבור את החלון והוא ראה את הרכב עולה באש מול עינו", אמרו. "גם אשתו ובתו פגועות וחבולות. אנו מקווים שכשהחקירה תסתיים הוא יוכל לחזור לחיק משפחתו. בכוונתנו להגיד ערער על החלטת בית המשפט כי לשיטתנו לא יתכן שיעשה שימוש בהליכי מעצר לשם חקירה כמקדמה על חשבון העונש".

עו
עו"ד אביעד חייט | צילום: יח"צ, חדשות
עו
עו"ד ינון היימן | צילום: חדשות

אנקרי הגיע ביום חמישי עם חוקרי המשטרה לזירת האירוע על מנת לשחזר את רגע התאונה. זאת, לאחר שבחקירתו במשטרה מסר גרסה שלפיה השמש סינוורה אותו. עם זאת רגעים לפני שהחל השחזור, הוא התמוטט ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה.

הטענה המרכזית של הנהג היתה כי סונוור על ידי השמש, וכתוצאה מכך סטה מנתיבו ופגע חזיתית ברכב שבו נסעו שמונת בני משפחת עטר מהיישוב פסגות - שנהרגו כולם.

אנקרי טען עוד בחקירתו כי הנסיעה היתה שגרתית עד שבשלב מסוים הוא ראה הבזק של אור מהשמש, ואינו זוכר מה קרה בדיוק. כשפתח את העיניים הרכב היה הרוס. הוא יצא החוצה, כך סיפר לחוקריו, רץ לחלץ את הילדים מהרכב הבוער ותוך כדי נפצע בידו.

במסגרת החקירה המשטרה ביססה את החשד לשמונה סעיפי הריגה נגד הנהג הפוגע אחרי שנמצא ברשותו סם מסוג מריחואנה. לא היה לו מרשם לקנאביס רפואי וזאת למרות שהוא אכן חולה וזכאי לקבל מרשם. יחד עם זאת, הוא לא השלים את הליך בקשת הרישיון, לטענתו בשל עצלנות, ולכן החליט לרכוש בעצמו את הסם. בדיקות דם נלקחו למעבדה והתוצאות צפויות להגיע בקרוב.