זירת התאונה הקטלנית (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

המשטרה עצרה היום (חמישי) חשוד נוסף במעורבות בתאונת ה"פגע וברח" במושב ברכיה בשבוע שעבר שבה נהרג יגאל סעדון ז"ל. במשטרה חיפשו אחר החבורה שהייתה עם הנהג הפוגע בזמן התקרית הקטלנית וסייעה לו על פי החשד להימלט. החשוד שנעצר היום חשוד בשיבוש הליכי חקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במשטרה מבהירים שיתבצעו מעצרים נוספים בימים הקרובים. החוקרים סבורים שגם חלק מבני משפחת הנהג הפוגע, שהיום הוארך מעצרו בבית המשפט בשבעה ימים, קשורים לאירוע וסייעו בשיבוש. לדברי המשטרה, החשוד ניסה לשבש חקירה לפני ואחרי מעצרו, וגרסתו "לא קוהרנטית".

תאונה בין אופניים חשמליים לטרקטורון (צילום: דוברות מד''א, חדשות)
זירת הפגע וברח במושב ברכיה | צילום: דוברות מד''א, חדשות

עורכי דינו של הנהג, בנימין מלכא וינון היימן, מסרו כי "החקירה נמצאת בעיצומה. גירסתו של מרשנו היא קוהרנטית: הוא גורס שהיתה תאונה באזור חקלאי, הוא איבד את הכרתו, הובהל לבית החולים - ומיד כשהבין שיש סיטואציה בעייתית הוא הסגיר את עצמו למשטרה. בית המשפט קיבל באופן חלקי את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו".

אמש פורסם לראשונה בחדשות Online כי המשטרה בודקת חשד לפיו החשוד היה תחת השפעת סמים בעת התאונה. המשטרה בודקת אם חומרים שצרך השפיעו על הנהיגה שלו ועל ההתרחשות בזירה. כזכור, החשוד נמלט ממקום התאונה, ובדיעבד התברר שאין לו כלל רישיון.

עו"ד ינון היימן (צילום: חדשות)
עו"ד ינון היימן, המייצג את הנהג החשוד | צילום: חדשות
עו"ד בנימין מלכא המייצג את הנהג החשוד (צילום: חדשות)
עו"ד בנימין מלכא המייצג את הנהג החשוד | צילום: חדשות

בחקירתו טען החשוד שהוא לא זוכר מי היה איתו למרות שהמשטרה חושדת שהייתה עמו חבורת חברים על אופנועים בעת התקרית. המשטרה מצאה אצלו סמים וכדורים, ובתגובה הוא טען שהם נועדו לשימוש עצמי מתקופת שירותו הצבאי.

בנוסף, הוא נתפס נוהג ארבע פעמים ללא רישיון וכי ריצה תקופת עבודות שירות. יומיים אחרי התאונה הוא הסגיר את עצמו למשטרה וטען שחשב שפגע בחיה ולא בבן אדם. חוקרי המשטרה סבורים כי נראה שמצבו הולך ומסתבך וכרגע החשד כלפיו מתבסס.