הערעור על תוצאות הבחירות באשקלון הופך אלים‎: רימון נזרק אמש (שישי) לעבר ביתו של תושב אשקלון, אדם שהעיד לטובת ראש העיר לשעבר איתמר שמעוני בערעור על תוצאות הבחירות. בתיעוד ממצלמות האבטחה נראה אדם מתקרב לבית, בוחן את השטח, זורק את הרימון ונמלט מהזירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

איש לא נפגע בפיצוץ הרימון. טרם התברר סופית אם מדובר ברימון עשן או רימון הלם. נסיבות המקרה נבדקות וטרם נעצר חשוד במעשה. עו"ד דניאל כהן, פרקליטו של שמעוני בערעור, ציין כי הרימון נועד להרתיע את שמעוני ואת העד - והוסיף: "מעשה בריוני ופלילי זה לא ירתיע את מר שמעוני ותומכיו והם ימשיכו במאבק המשפטי לחשיפת האמת ולהכרזה על מר שמעוני כמנצח או לחילופין עד להכרזה על ביטול הבחירות וקיומן של בחירות חדשות".

גלאם ושמעוני, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
גלאם ושמעוני, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

איתמר שמעוני, ראש העיר לשעבר, קיבל בבחירות 39.7% מהקולות והפסיד לתומר גלאם, שמילא את מקומו בזמן שהושעה בשל האישומים בשוחד. הקרב הצמוד בין השניים הוכרע על חודם של 374 קולות, ושמעוני טען בעקבות ההפסד בבחירות שהיו זיופים. הוא הגיש תלונה במשטרה, והאיש שלעבר ביתו נזרק הרימון העיד מטעמו של שמעוני על החשדות לזיופים.

עו"ד דניאל כהן (צילום: חדשות)
עו"ד דניאל כהן | צילום: חדשות

עו"ד כהן ציין כי הערעור הוגש בתחילת השבוע, בגין "פגמים וליקויים חמורים בהליך הבחירות באשקלון והתנהלות רשלנית חמורה של מנהל הבחירות שהביאו להטיית הבחירות והכרזה על תומר גלאם כמנצח לכאורה. פגמים קשים אלו עולים כדי חשד ממשי למעשים פליליים שפגמו בטוהר הבחירות והביאו להטיית תוצאות הבחירות". בין השאר טען שמעוני בערעור כי נשלחו הודעות כוזבות ממערכת ה-SMS של משטרת ישראל ובוצעו איומים על מצביעים חסרי ישע, לדבריו .