אלימות משטרתית או מעצר לגיטימי? ביום ראשון בתחילת השבוע שוטרים שפעלו ברהט ביקשה לעצור לבדיקה את הוזייל מוניר, בעקבות חשד שעלה שהוא נוסע ללא רישיון נהיגה. הוא לא עצר והתנהל אחריו מרדף. זמן קצר לאחר מכן השוטרים הופיעו בביתו וטענו כי הוא הנהג, והוא מצדו טען שלא הוא האיש. הם החליטו לעצור אותו והתפתח עימות ומעצר שנוי במחלוקת. מוניר ומשפחתו הגישו תלונה למח"ש בטענה שבמעצר הופעל כוח מוגזם ובמשטרה אמרו בתגובה: "החשוד פעל באלימות. כל ניסיון להציג את האירוע אחרת פסול וחוטא לאמת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד האירוע נראים השוטרים מכים את מוניר בעודו אזוק על הרצפה ,וברקע ניתן לשמוע את הצעקות והקללות של השוטרים כלפיו. במשטרה טענו כי הוא התנגד למעצר והוא זה שפעל באלימות כלפיהם. כתוצאה מהאירוע מוניר נפצע ופונה לבית החולים סורוקה, שם הוא מאושפז עד עכשיו. כעת, יחד עם בני משפחתו ועורכת דינו ציקי פלדמן, הוא פנה למחלקה לחקירות שוטרים בתלונה כי במהלך המעצר השוטרים הפעילו כוח מוגזם ופעלו באלימות מיותרת.

ממשטרת ישראל נמסר: "שוב אנו עדים לתיעוד חלקי במיוחד של אירוע אלים במהלכו חשוד פסול נהיגה נמלט מהשוטרים בפראות, סיכן חיי אדם במנוסתו, התנגד למעצרו באופן אלים, תקף ופצע שוטרים עד שלבסוף נעצר תוך שימוש בכוח".

עוד נמסר: "בהמשך שלושה שוטרים אף פונו לקבלת טיפול רפואי כתוצאה מחבלות שהחשוד גרם להם. כל ניסיון להציג אירוע שבו השוטרים ביקשו לאכוף את החוק ונתקלו בהתנגדות ואלימות חריגה מצד החשוד באור שונה - פסול וחוטא לאמת. משטרת ישראל תמשיך לאכוף את החוק בנחישות, להגן על חיי האזרחים ולנקוט אפס סובלנות כלפי ניסיונות פגיעה בשוטרים".

עו"ד ציקי פלדמן (צילום: חדשות)
עו"ד ציקי פלדמן | צילום: חדשות

עורכת הדין ציקי פלדמן, המייצגת את מוניר, אמרה לחדשות: "מדובר במקרה מצער בו השוטרים האמונים על אכיפת החוק פעלו בצורה בזויה, השתמשו באלימות קשה כלפי מוניר שהיה אזוק ברצפה וגרמו לו לחבלות משמעותיות. הוגשה תלונה למח"ש ואנו מקווים שהיא תטופל ברצינות הראויה לכך".