דוד אמסלם (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
הוגשה תלונה במשטרה. אמסלם | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

תלונה הוגשה היום (שני) במשטרה נגד ח"כ דודי אמסלם בגין סחיטה באיומים. המתלוננת, אושרה אסף מ"הוועד של השוטרים, הגמלאים והסוהרים" עמו נפגש השבוע מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך, הגישה את התלונה בעקבות דבריו של אמסלם שפורסמו בחדשות 2 Online על כוונתו להתלונן במח"ש נגד המפכ"ל. "אחרי קריאת דבריו של ח"כ אמסלם להגיש תלונה במח"ש, אני הגשתי תלונה", כתבה אסף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אסף נכחה בביקור התמיכה שערכו נציגי "הוועד של השוטרים, הגמלאים והסוהרים" בביתו של אלשיך, במהלכו התייחס המפלגה למתקפות על המשטרה ונגדו באופן אישי. "אני לא סופר שום דבר, הצבתי חומה", אמר המפכ"ל. "המשטרה חזקה, הסערות לא ישפיעו על החוקרים". תיעוד הביקור פורסם אתמול בדף הפייסבוק של אסף.

התלונה שהוגשה היום
התלונה שהוגשה היום | צילום:

יצוין כי חברי מטה המאבק, ובהם עופר אשקורי, שלומי תמם, דוד סיטון וגל שט מסרו כי "התלונה בוצעה על דעתה האישית של הגברת אושרה אסף, בלי קשר למטה המאבק, בלי קשר לוועד השוטרים ובלי לקבל הסכמה. זאת תלונה אישית שלה".

מוקדם יותר היום הודיע אמסלם על כוונתו להתלונן במח"ש נגד אלשיך על רקע הפגישה שקיים אמש עם ארבעה מפכ"לים בדימוס, ודבר קיומה פורסם במהדורה המרכזית. במהלך הפגישה המליצו המפכ"לים לשעבר בין היתר לבקש אישור לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ אמסלם על רקע היוזמות שלו נגד המשטרה.

"אני אתייעץ עם עורכי דין ואבקש להגיש תלונה במח"ש נגד המפכ"ל ונגד כל המפכ"לים לשעבר שהיו בפגישה, גם על ההתערבות בחקירות וגם על סחיטה שלי באיומים", הבהיר אמסלם בשיחה לחדשות 2 Online. "זה כמובן לא משפיע עליי בשום דרך אבל זה מזעזע אותי לאן המערכת הגיעה". לדבריו, המפכ"לים לשעבר סוחטים אותו במטרה למנוע ממנו לקדם את יוזמות החקיקה שלו.

"אני יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, זה התפקיד שלי לעשות בקרה על המשטרה", הוסיף. "אם אני לא אעשה בקרה על המשטרה, אז אף אחד לא יעשה. זה דבר שבחיים לא האמנתי שיקרה במדינת ישראל. המפכ"ל לא קרא למפכ"לים לשעבר כדי להתייעץ איתם על איסוף הנשק במגזר החקלאי או על הפשיטות החקלאיות - אלא על היוזמות שלי ועל חקירות ראש הממשלה. זה כבר פוטש אמיתי, זו לא בדיחה, זה לא ברמזים".

מפכ"ל לשעבר: לחקור את ח"כ אמסלם

בפגישה שקיים אלשיך אמש שטחו בפניו המפכ"לים לשעבר עצות והמלצות להתמודדות עם המתקפה הפוליטית נגדו ונגד המשטרה כולה. בין העצות: פנייה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לאשר חקירה פלילית נגד ח"כ דודי אמסלם בעבירת סחיטה באיומים, בעקבות הצעת "חוק ההמלצות" ונסיונותיו לכאורה להרתיע את בכירי החוקרים בחקירות ראש הממשלה.

המפכ"לים בדימוס עמם נפגש אלשיך (צילום: נתי שוחט/פלאש 90)
המפכ"לים בדימוס עמם נפגש אלשיך | צילום: נתי שוחט/פלאש 90

הארבעה - רפי פלד, יהודה וילק, דודי כהן ומשה קרדי - הגיעו ללשכתו של המפכ"ל בתל אביב. בפגישה עלתה הצעה נוספת, לפיה יש לזרז את סיכום החקירות בתיקים 1000 ו-2000 כדי לגבש חוות דעת בהם עוד לפני שתושלם חקיקת היוזמה של אמסלם. אמסלם התייחס אמש לפרסום בחשבון הטוויטר שלו. "הידיעה המרעישה של נוסבאום מזכירה לי את המשטר בארגנטינה בשנות ה-70", כתב.