שוטרים מהמחוז הדרומי שהגיעו ביום חמישי האחרון לבית בעיר רהט כדי לחפש אמצעי לחימה, תועדו כשהם מכים את סולימן אל-קרנוואי, תושב המקום, ללא כל סיבה נראית לעין. אל-קרנוואי, שאיבד את הכרתו כתוצאה מהמכות שספג ופונה לבית החולים, לא נעצר בסופו של דבר. הוא מתכוון להגיש תלונה למח"ש בימים הקרובים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

כוחות המשטרה שהגיעו לבית משפחת אל-קרנאווי בעיר הבדואית הגדולה חיפשו אמצעי לחימה גנובים. אב המשפחה שקיבל את פניהם הסביר להם כי שני בניו הם חיילים בצה"ל ואמר שאין במקום כלי נשק גנובים.

אלא שבתוך זמן קצר, כפי שנראה בסרטון, החלו השוטרים להכות אותו שוב ושוב. לאחר שנפל לרצפה נראים שוטרים נוספים בועטים באל-קרנאווי ומכים אותו בכל חלקי גופו. אל-קרנאווי איבד את הכרתו כתוצאה מהמכות שספג ופונה על ידי פרמדיקים של מד"א לבית החולים סורוקה כשהוא חבול ומדמם בפניו. כעבור מספר שעות, ולאחר שגם לא נמצאו כלי נשק בבית המשפחה, שוחרר לביתו ואף לא נעצר.

תיעוד: השוטרים הכו עד איבוד הכרה (צילום: חדשות)
"התייחסו אלי כמו למחבל", המעצר האלים | צילום: חדשות

"לא התנגדתי לחיפוש", סיפר אל קרנוואי. "הם כל הזמן עושים חיפושים, יש להם זכות לעשות חיפוש. הבעיה היא שאני ביקשתי ממנו צו ואז הם התחילו לדחוף אותי ולתת לי מכות. מה אני מחבל? צריך לתת לי מכות כמו כדורגל?".

"הסברתי להם שהבנים שלי בצבא", הוא שיחזר. "התייחסו אליי כאילו אני מחבל שרוצה לעשות עכשיו פיגוע. אני הצעתי להם קפה, לא התנגדתי לחיפוש. הם מכירים אותי, הם יודעים שאני חולה. אני חי על קצבת נכות".

"מזל שהכל תועד במצלמות"

"השוטרים האלה פשוט עבריינים", קבעו בני המשפחה. "הוא לא עשה להם כלום והם תקפו אותו, והרביצו לו באכזריות, למה? למה להתנהג בצורה כזו? איפה הסובלנות? מזל שהאירוע כולו תועד במצלמות האבטחה ורואים שם מה באמת קרה".

בני המשפחה טוענים שהשוטרים תקפו את האב ללא סיבה מוצדקת. "הכל היה בסדר אבל פתאום הם העליבו את הנשים שהיו שם ואחד מהשוטרים השתגע", שיחזרו. "האב לא היווה סכנה או איום על השוטרים ובמצלמות רואים שהוא מניח את היד שלו על אחד השוטרים אבל זה מצדיק את התקיפה האלימה הזאת שלהם? זה מצדיק שהוא יגיע לבית החולים אחרי שתקפו אותו ככה? איפה שיקול הדעת?".

במחוז הדרומי של המשטרה טוענים בתגובה: "במהלך הפעילות הגיח החשוד לעבר הבית, דחף שוטר, סירב להזדהות, קילל, גידף, ירק ואיים על השוטרים תוך שהוא דוחף אותם ומניף לעברם את ידיו בתוקפנות. רק לאחר זמן ממושך בו השוטרים הכילו את התנהגותו האלימה והבריונית החשוד נעצר ונאזק תוך שימוש בכוח. גם במהלך מעצרו ניסה החשוד להתנגד, ולאחריו המשיך לקלל ולגדף את השוטרים".