מה הסכום שהייתה מוכנה להחזיר? נתניהו (צילום: פלאש 90 , ישראל סלם, חדשות)
שרה נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90 , ישראל סלם, חדשות

אחרי הודעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בחודש ספטמבר, הערב (שני) מתפרסם כי השימוע לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו נקבע לאמצע חודש ינואר. השימוע של עזרא סיידוף, שכיהן כסמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה וצפוי להיות מואשם יחד איתה בפרשת המעונות, יתקיים בחודש הבא בפרקליטות מחוז ירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בחודש ספטמבר החליט מנדלבליט רשמית על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות. נתניהו חשודה בקבלת דבר במרמה, כשהזמינה ארוחות שף בסכום של כ-360 אלף שקלים תוך מצג שווא שאין מבשלת במעון. עם זאת, היא לא תואשם בפרשת החשמלאי ובפרשת הטיפול הסיעודי באביה.

כתב האישום מגולל את האירועים שהובילו לאשמה ב"פרשת הזמנת הארוחות". על פי הכתוב, החל מראשית חודש ספטמבר 2010 ועד לחודש מרס 2013, פעלה נתניהו יחד עם סיידוף ליצירת מצג שווא לפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל הועסקו מבשלות לאורך כל התקופה. זאת, על מנת לעקוף את הוראות הנוהל המאפשר להזמין ארוחות למעון הרשמי רק במצב שאין בו מבשלת.

בדרך זו, טוען היועמ"ש, התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקלים. בשל כך נתניהו תועמד לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים.