"המתלוננת בכתה, קסטיאל בעל אותה" (צילום: צ'ינו פפראצי)
נעצר לחקירה. קסטיאל | צילום: צ'ינו פפראצי

שלושה שבועות לאחר שנפתחה החקירה נגדו, נעצר הבוקר (שלישי) איש העסקים ויזם הנדל"ן אלון קסטיאל. קסטיאל נעצר בחשד לביצוע עבירות מין ואונס במספר נשים, זאת בעקבות תלונה שכבר הוגשה נגדו במשטרה. מחר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

לפני כשלושה שבועות פתחה משטרת מחוז תל אביב בחקירה נגד יזם הנדל"ן, לאחר שאחת הנשים שטענותיה נגד קסטיאל נחשפו על ידי אתר "המקום הכי חם בגיהנום", החליטה להגיש תלונה במשטרה. לאחר שהגישה את התלונה, המליצה האישה לנשים נוספות שטענו כי הותקפו על ידי קסטיאל להתלונן נגדו.

"הוא בא לאסוף אותי אחר הצהריים ולקח אותי למקום אחר ממה שדיברנו עליו, היו שם הרבה ידוענים, הרגשתי מובכת", סיפרה המתלוננת בעדותה. "הוא התחיל לקנות לי משקאות, היה מאוד נדיב. המשכנו למקום אחר, והתחלתי להרגיש ערפול ולא של אלכוהול. אני אדם שתמיד בשליטה מוחלטת, ומצאתי את עצמי מעורפלת ועם בלקאאוטים. ואז הוא נישק אותי. שיתפתי פעולה, לא הייתי במצב להתנגד".

יובא לדיון בהארכת מעצרו (צילום: אביב חופי)
יובא לדיון בהארכת מעצרו | צילום: אביב חופי

משם, לטענתה, המשיכו השניים לדירתו של קסטיאל. "אני לא זוכרת איך הגענו, שם יש לי את הבלקאאוט הכי גדול, שאני לא יודעת כמה זמן הוא נמשך, אולי אפילו איבדתי הכרה. לא זוכרת שהגעתי אליו הביתה, לא זוכרת שעליתי, שנכנסתי בדלת, בטח לא שהתפשטתי או שעשיתי איתו שום דבר מיני".

רצחו אותי, האמת תצא לאור

בעקבות הקריאה, העידו נשים נוספות נגד קסטיאל בגין הטרדות ותקיפות מיניות שביצע לכאורה במועדונים בתל אביב. עדות אחת וקשה במיוחד פורסמה על ידי אישה שטוענת כי קסטיאל קיים עמה יחסי מין כשהייתה מחוסרת הכרה. "לי זכור מין די אינטנסיבי בשולחן ובמרפסת", כתבה האישה לקסטיאל בהודעה. "הייתי מאוד שיכורה והזיכרון נמחק לי. בכיתי".

קסטיל מצידו הגיב להאשמות לאחר פתיחת החקירה והחיש את כל המיוחס לו. "רצחו אותי, לקחו לי את החיים. האמת תצא לאור", אמר קסטיאל. לדברי המשטרה, קסטיאל חשוד כי ביצע את העבירות לכאורה במהלך השנים האחרונות.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ), לשעבר מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל, אמרה כי מעצרו של קסטיאל הוא הוכחה נוספת לכוח של עיתונות חוקרת ורשת האינטרנט במלחמה בעבירות מין ותרבות האונס. "במקרה זה משטרת ישראל פעלה כפי שנדרש ממנה ובדקה את העדויות והקריאות ברשת", אמרה רוזין. "על המשטרה להמשיך ולפעול כדי לעודד נשים להגיע ולהתלונן לרשויות החוק ללא חשש ומורא ביודעין שהן מוגנות. עד אז, אני קוראת לנשים להמשיך לצאת ולספר בכל האמצעים שברשותם על הפגיעה שחוו".