הקצין החשוד במעורבות בלינץ' באזרח האריתריאי מסביר את מניעיו - ומסרב להתנצל: קצין השב"ס רונן כהן, החשוד שהשתתף בלינץ' בהפטום זרהום, האזרח הזר מאריתריאה שנקלע לזירת הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, משחזר את שאירע ותוהה מדוע שופטים אותו על מעשיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כהן פורט לראשונה את גרסתו לאירועים, מנסה להסביר את מניעי הפעולה שלו - ומסרב להתנצל. ״אני באתי להציל חיים ושופטים אותי", אמר מי שצפוי לעמוד לדין על מעשיו. "אם הייתי יורה בו לא היו עושים לי כלום. אז בגלל שנטרלתי אותו מבחינת המדינה אני עבריין?"

האזרחים שלקחו את החוק לידיים בגל הטרור
זרהום מוטל על הרצפה בתחנה המרכזית | צילום:"אני רואה מלא אזרחים סביבו בועטים בו מכל כיוון", שחזר. "המחבל פתח באש, זכוכיות עפות, החילים, כולל יס"מ, רצים למחבל. השאירו אותו לבד. הרמתי עליו ספסל. הוא עשה תנועה עם היד והבאתי לו תנועה לפה כדי שלא יזוז. הוא עשה תנועה וחשבתי שהוא הולך להוציא נשק אז בעטתי בו".

כהן נשאל מדוע נהג כפי שנהג אם זרהום כבר נוטרל למעשה ושלושה אנשים שונים ירו בו. "חייל נרצח לידי, שוטר נורה - והוא לא נוטרל כל עוד הוא זז עם הגוף", השיב.

"לא באתי חמום מוח מהבית", מבהיר כהן. "המטרה היחידה שהייתה לי זה לעזור. אני לא פסיכופט כמו שמנסים לצייר אותי. העצה שלי לאזרחים היא שיימנעו ממעורבות באירועים כאלה כי עלול לסבך אותם".

כתבי אישום יוגשו נגד המעורבים בלינץ'

אתמול פרסמנו לראשונה כי בימים הקרובים מתכוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ארבעת המעורבים בלינץ' בזרהום: קצין השב"ס כהן, סוהר ושני אזרחים. הם יואשמו בגרימת חבלה בכוונה מחמירה בהליך מזורז, בסעיף אישום שהעונש המרבי עליו הוא 20 שנות מאסר. מכתבי השימוע לפני הגשת כתבי האישום נשלחו אמש לארבעת החשודים.

הבטום זרהום ז"ל
הפטום זרהום | צילום:"ברגע הזה שהוא נראה שולף אקדח, הוא לא יכול לעשות שום דבר אחרת", אמר עורך דינו עידו פורת. "דווקא במקרה הזה לוקחים קצין שב"ס לתלות אותו על העץ למען יראו ויראו לצערי זה לא המצב. כהן אב לשלושה, הוא לוחם לשעבר בדוכיפת - ואין לו עבר פלילי. במהלך 13 השנים ששירת בשב"ס הוא לא היה מעורב באירוע אלים ואף זכה בתעודות הערכה. בית המשפט יקבע אם להאמין לגרסתו לפיה פעל מתוך תחושת סכנה או תקף את ברהום יחד עם המון המונע מתחושות נקמה ללא כל סיבה".