לאחר הריאיון שהעניקה הצעירה שתועדה מקיימת יחסי מין במועדון "אלנבי 40" בתל אביב לחדשות 2 Online ו"חדשות סוף השבוע", בו סיפרה כי השקו אותה בכמויות גדולות של אלכוהול וכי היא לא הייתה מודעת למה שמתרחש סביבה בעת המעשה, מבקשת הפרקליטות מהמשטרה לחקור חשד לפיו נאנסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר פורסם בחדשות 10 הסרטון בו תועדה הצעירה מקיימת יחסי מין במועדון לעיני מבלים רבים שהיו עדים למעשה, ושאחדים מהם אף תיעדו ועודדו אותו. לאחר הפרסום, התברר שהמשטרה מטפלת בתיק החקירה שנפתח לפני כ-4 חודשים וכי התיק כבר הועבר לפני יותר מחודשיים לפרקליטות כדי לקבל החלטה האם להגיש כתב אישום כנגד מי מהמעורים במעשה.

המועדון "אלנבי 40" בת"א (צילום: חדשות 2)
רבים דורשים לסגור את המועדון לאלתר | צילום: חדשות 2מתגובת הפרקליטות הערב מתברר כי תיק החקירה כלל בתחילה חשד לעבירה של פרסום תועבה ולא עבירת אינוס - ואילו לאחר הריאיון של הצעירה לחדשות 2, מבקשים בפרקליטות לבצע השלמות בתיק. "משהסתבר בימים האחרונים כי קיימת אפשרות שמדובר בחשד לעבירת אינוס, ביקשה הפרקליטות מהמשטרה לבצע השלמות חקירה בהקדם", נמסר בהודעת הפרקליטות.

עם זאת, טוען דובר מרחב ירקון של המשטרה, כי בקשת הפרקליטות לבצע השלמות חקירה ולבדוק חשד לאונס כלל לא הגיעה לידיהם - וכי בנוסף, הצעירה הדגישה בפניהם כי לא נאנסה.

ההפגנה הערב מול מועדון אלנבי 40 (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
מפגינים מול המועדון, הערב | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

מחאה מול המועדון: "לסגור את המקום לאלתר"

הערב התקבצו מאות אזרחים מול המועדון להפגנת מחאה נגד אלימות מינית נגד נשים. המפגינים והמפגינות קראו: "לא אשמות ולא מתביישות, את המועדון סוגרות" וגם: "מועדון של אנסים, אינתיפאדה של נשים".

במקום נכחו גם חברות הכנסת רויטל סויד ומרב מיכאלי (המחנה הציוני), ששוחחו עם הצעירה. "היא ממוטטת ולא יודעת כיצד היא תמשיך כך את חייה", סיפרה ח"כ סויד. "היא הגיעה למקום הזה, שתתה לשוכרה וזה לא נותן לאף אחד זכות לאנוס אותה. המשטרה חייבת לחקור את בעלי המקום ואת כל מי שצילם והעביר את הסרטון. בוצעו כאן עבירות פליליות יש להגיע למיצוי חקירת המקרה".

"בימים האחרונים רבים חשים בחוסר הביטחון בירושלים ובישראל", אמרה ח"כ מיכאלי. "אני רוצה להעביר את התחושה של חוסר הביטחון האישי שעובר על כל אישה ואישה. עלינו להגיע למצב בו כל אחת ואחד יחושו את הביטחון העצמי בכל מקום".

מאות הגיעו למחות (צילום: אסף טלמור)
מאות הגיעו למחות | צילום: אסף טלמור

בארגון נעמ"ת פנו הבוקר לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, ולממלא מקום המפכ"ל ומפקד מחוז ת"א ניצב בנצי סאו, בדרישה לסגור לצמיתות את המועדון. "אבדה הבושה ונחצו כל הקווים האדומים, יש לפעול להפסקת פעילות המקום ויפה שעה אחת קודם", אמרה יו"ר נעמ"ת, גליה וולוך, "ההתנהלות במועדון מעלה חשש כבד כי המקום אינו ערוך להגן על שלומם וביטחונם של באות ובאי המקום מפני אלימות מינית ואלימות בכלל".