המשטרה עצרה במהלך הלילה (שני) את שלום דומרני, ראש ארגון הפשע מהדרום, בזמן שנהג ברכבו סמוך לביתו, כחלק מגל מעצרים שמבצעת המשטרה בארגונו. דומרני נעצר יחד עם פעילים נוספים בארגון הפשע. ראש ארגון פשע נוסף מהדרום נעצר באילת. אחר הצהריים האריך בית המשפט את מעצרו של דומרני ב-7 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דומרני ניסה להתנגד בכוח למעצרו והשוטרים הפעילו כוח כדי לעצור אותו. במשטרה טוענים כי ארגון שלם נעצר. כמו כן נתפסו כסף מזומן ואמצעי לחימה. העצורים חשודים במספר עבירות, בהן רצח, ניסיון רצח, הלבנת הון וסחר באמל"ח. במשטרה כבר קראו לפרשה החדשה "פרשה 8035" והמבצע כולו זכה לשם "בלוק חוסם".

המעצרים בוצעו ברחבי הארץ - מעכו ועד אילת - לאחר חקירה סמויה שהתנהלה במשך מספר חודשים ביחידה המרכזית של מרחב לכיש במחוז הדרומי במשטרה. 29 חשודים נעצרו סך הכל ברחבי הארץ במסגרת הפרשה, על ידי 150 שוטרים שפשטו על בתי החשודים.

חשודים בבית המשפט, למצולמים אין קשר לכתבה
החשודים יובאו לבית המשפט. ארכיון | צילום: פלאש 90 , אמיר לוי

הסיבה למעצר: חשש לחיי אדם

החקירה הפכה מסמויה לגלויה בעקבות מידע מודיעיני שעלה לפיו עומד להתבצע פשע נוסף שעלול היה לפגוע בחיי אדם. במשטרה טוענים כי צפויים בשעות הקרובות מעצרים של בין חמישה לשבעה חשודים נוספים. גורם בכיר במשטרה אמר כי "יש ריאיות מוצקות, אבל עד שאין כתב אישום אין לברך על המוגמר".

"חלקם הגדול של העצורים נחשד בעבירות של רצח, ניסיון לרצח ואספקת אמצעי לחימה", הדגישו במשטרה. במהלך היום צפויים החשודים, בהם ראש ארגון הפשע, להילקח להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון.

ברקע המעצרים נמצאת חקירת החיסולים שבוצעו באשקלון ובאשדוד בשנתיים האחרונות באמצעות הנחת מטענים במכוניות. שמותיהם של מספר ארגוני פשע בדרום נקשרו באירועים אלו, שהמשטרה עדיין מנסה לפענח.