ד
ד"ר דותן בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

הד"ר אברהם דותן הוא הרופא הבכיר בבית החולים וולפסון בחולון שנעצר בחשד שסיפק מרשמים רפואיים לשימוש בקנאביס שלא כדין. מעצרו הוארך ב-11 יום. בדיון הארכת מעצרו היום (שני) התברר כי צפויים להיעצר עשרות רבות של חשודים במעורבות בפרשה, זאת בנוסף ל-40 החשודים שכבר נעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנתון הזה התברר לאחר שפרקליטו של הרופא, עו"ד גיל פרידמן, ביקש לשחרר אותו ממעצר ולנהל את הדיון המשפטי כשהוא במעצר בית. "הפרשה מסועפת", השיב לו השופט מנחם מזרחי, "אני אישית הוצאתי יותר מ-130 צווי מעצר".

"בדוח הסודי הוצגו ראיות לכאורה שהן מעל ומעבר לנדרש בשלב זה, המלמדים כי החשוד יחד עם חשוד אחר רקמו שיטה של סחר בסמים במסווה של חסות החוק וכנגד כספי שוחד", הוסיף השופט.

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: דוברות חטיבת המשטרה

דותן: "רק ייעצתי, לא עסקתי בסחר בסמים"

על פי החשד, עשרות האנשים שהמשטרה מתכוונת לעכב ולעצור בקרוב קיבלו או קנו במרמה המלצות למרשמים לקנאביס רפואי מטעמו של ד"ר דותן. המשטרה מעריכה שעל כל מרשם הרופא ושותפיו שילשלו לכיסם 10-15 אלף שקלים.

ד"ר דותן, המשמש כמנהל יחידת ההתעוררות במחלקת ההרדמה בבית החולים וולפסון, אמר בכניסה לדיון הארכת המעצר כי הוא חף מפשע והוא שב והכחיש את כל החשדות המיוחסים לו. מנגד, היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז, עדיין מייחסת לו את החשדות: הלבנת הון, סחר בסמים, קבלת שוחד והפרת אמונים.

ד"ר דותן טוען שהוא רק המליץ לתת מרשמים, ולא קיבל כסף על כך. "פנו אלי אנשים עם כאבים, אני נעניתי ובמקום שיקנו בעולם התחתון ויהיה פה סחר בסמים - אני רק ייעצתי", אמר דותן. "לא קיבלתי כסף, לא לקחתי כסף ולא עסקתי בסחר בסמים".

"לא היו סימני שאלה"

הידיעה בדבר מעצרו של ד"ר דותן התקבלה בתדהמה בבית החולים וולפסון בו הועסק. "לא היה שום שלב שבו עורר חשד", אמר ד"ר יצחק ברלוביץ' מנהל בית החולים. "למיטב הבנתי ד"ר דותן לא ביצע את המעשים שיוחסו לו במרפאת הכאב של בית החולים - אלא בקליניקה הפרטית שלו", הבהיר.

"אני מכיר אותו שנים רבות ואני די מופתע מהפרסומים", הוסיף ד"ר ברלוביץ'. "לא העליתי כל חשד בנוגע לכל פעולותיו במהלך עשר השנים האחרונות שאני נמצא פה. הוא ביצע את עבודתו כמנהל היחידה להתאוששות כאן אצלנו. הוא רופא מרדים ותיק ויסודי. לא היה שום שלב שעלה חשד. הוא גם לא עוסק במיוחד בכאב, מאחר ותחום הפעילות שלו הוא הרדמה והתאוששות".

למרות ההתפתחויות האחרונות, ד"ר ברלוביץ' טען כי הוא אינו חושש שמעצרו של בכיר כמו ד"ר דותן ישפיע לרעה על תדמיתו של בית החולים. "אנחנו מעסיקים פה אלפי עובדים, קשה לדעת מה הם עושים בבית שלהם מחוץ לבית החולים", אמר.