מהפכה: קנאביס רפואי ייהפך לחוקי
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בכיר במערכת הרפואית נעצר, החשד - שוחד תמורת קנאביס רפואי: בתום חקירה סמויה, נעצר הבוקר (שני) רופא בכיר בן 64 מתל אביב, המשמש כמנהל מחלקה במרכז רפואי במרכז הארץ. על פי החשד, הרופא סיפק המלצות להשגת היתר קבלה ושימוש בקנאביס רפואי תמורת שוחד. המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, הרופא המשמש כמומחה להרדמה במחלקת כאב בבית חולים ושותפו שעסק בקשר עם המתווכים ו"הלקוחות" עסקו בבניית תיקים רפואיים וחיבור המלצות, שהוגשו ליחידת הקנאביס הרפואי (יק"ר) במשרד הבריאות, תמורת אלפי שקלים ללקוח. בחקירה עלה חשד כי בנוסף לרופא ושותפו, עסקו עשרות מתווכים באיתור לקוחות פוטנציאליים בשיטת "חבר מביא חבר", ובליווי הלקוח עד לקבלת היתר צריכה וקבלת הקנאביס הרפואי.

המעצר שבוצע על ידי היחידה המרכזית במחוז מרכז התאפשר בזכות החקירה שנוהלה בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים ומשרד הבריאות. על צוות החקירה פיקד ניצב משנה מוטי אדרעי. מהמשטרה נמסר כי בפרשה נעצר גם תושב אזור עמק חפר בן 36, שמוגדר כעת כשותפו של הרופא לדבר העבירה. כמו כן נעצרו מתווכים נוספים שפעלו על פי החשד לאיתור לקוחות.
 
מפקד מחוז מרכז, ניצב מוטי כהן, אמר היום לפנות בוקר בתדריך לפני היציאה למבצע המעצרים כי "יש כאן חשד כבד, שתמורת בצע כסף, רופא וחבורת חשודים סביבו השתלטו על אמצעי להפחתת סבל שהמדינה אישרה אותו לשימוש לחולים בלבד, ומיסדו למעשה קו להספקת סם".

הבוקר, עם הבשלת תיק החקירה יצאו בלשי הימ"ר למבצע מעצרים וחיפושים ארצי, במהלכו נעצרו הרופא, שותפו ועשרות מעורבים. החוקרים בפיקוד ראש צוות החקירה, רב פקד רותם גיל, ערכו חיפוש בבתי החשודים ובמשרדו של הרופא, תפסו מסמכים ומחשבים. הרופא, שותפו ו-10 מתווכים יובאו היום לדיון להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.