נדקר בגבו ומת. מאור אלמקייס ז
נדקר בגבו ומת. מאור אלמקייס ז"ל | צילום:

פוענח מקרה הריגתו של הנער מאור אלמקייס בחודש שעבר בקרית גת: בתום חקירה שנערכה בשבועות האחרונים במשטרה יוגש היום (שישי) כתב אישום כנגד הנער החשוד במעשה, בן 16 תושב העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלמקייס נהרג בקטטה שפרצה בין שתי קבוצות נערים בתחילת חודש אוקטובר. בשלב כלשהו שלף אחד הנערים סכין מאולתר, דקר ופצע את מאור, שניסה להימלט מהמקום, אך תוך שניות בודדות התמוטט. הוא פונה על ידי פרמדיקים של מד"א, כשמצבו מוגדר קשה, לבית החולים ברזילי באשקלון - אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

מהחקירה עולה כי מספר שבועות קודם לכן התרחשה קטטה נוספת בין שתי חבורות הנערים. מאז קטטה זו, ניסתה חבורת הנערים האחת לפגוע כנקמה בחבורה האחרת אליה השתייך אלמקייס.

בתחילת החודש שעבר, בליל חג שני של סוכות, נקבע מפגש לצורך "סגירת חשבונות" בין שתי החבורות בפארק "גן עדן" בעיר הדרומית. בשלב מסוים הוציא הנער הנאשם אותו סכין מאולתר ממספריים שהופרדו לשניים, שהחזיק בכיס מכנסיו. הוא מואשם כי דקר את מאור בגבו פעם אחת בחוזקה. דקירה קטלנית זו גרמה לו לאובדן רב של דם ובהמשך למותו.

המספריים ששימשו לדקירה
המספריים ששימשו לדקירה | צילום: חטיבת דובר המשטרה

היום, בתום חקירה מאומצת וממושכת ולאחר שחוקרי משטרת קריית גת ביססו תשתית ראייתית כנגד החשוד, צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגדו כתב אישום עם בקשה למעצר עד לתום ההליכים. כתב האישום יוגש בבית משפט מחוזי ב״ש. סעיף האישום המרכזי העומד כנגד החשוד הינו הריגה ולא רצח.