גל מעצרים נוסף. ארכיון (צילום: הצלה יוש)
גל מעצרים נוסף. ארכיון | צילום: הצלה יוש

משטרת מחוז ש"י עצרה ארבעה חברי ארגון הימין הקיצוני להב"ה ועיכבה ארבעה נוספים לחקירה, בחשד לעבירות של הסתה וקריאות לביצוע פעולות אלימות וטרור על רקע גזעני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשודים, תושבי ירושלים, ראשון לציון, ביתר עילית, נתיבות והרצליה, הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ש"י. חלקם צפויים להיות מובאים לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.

גל המעצרים הנוכחי מצטרף למעצרים נוספים של 10 פעילים בלהב"ה בשבוע שעבר, בהם גם ראש הארגון בנצי גופשטיין. השוטרים פשטו על בתי החשודים בקריית ארבע, בירושלים, בנתיבות ובפתח תקווה, ועצרו את גופשטיין ותשעה פעילים מרכזיים - בהם גם אישה. בחיפוש שנעשה בבתים נתפסו חומרי הסתה וחומרים שקושרים את החשודים לתנועת "כך", שהוצאה מחוץ לחוק.

במשטרת מחוז ש"י אומרים שהחשודים הם ליבת ארגון להב"ה. "אם יורשעו, הארגון למעשה יחדל לפעול", הדגישו במשטרה. גופשטיין מוגדר כבר זמן רב כיעד מוכר של החטיבה היהודית בשב"כ, ונחשד בשורה של עבירות. בשנתיים האחרונות עיקר פעילותו מתמקדת בארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש). במשטרה טוענים כי מדובר בהתארגנות מסוכנת.

בכפוף לשימוע: אישום נגד גופשטיין (צילום: פלאש 90  יונתן סינדר)
שוחרר למעצר בית. גופשטיין | צילום: פלאש 90 יונתן סינדר

מעצרי הפעילים מגיעים ימים ספורים לאחר ששלושה מחברי הארגון הואשמו בהצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים. אחד הנאשמים בהצתת בית הספר טען שאנשי השב"כ ביקשו ממנו לקשור את ארגון להב"ה להצתה. הנאשם טען כי הוצעה לו עסקה של תשלום כספי והקלה משמעותית בעונש שהמדינה תדרוש על חלקו בהצתה. ביום שישי שוחררו בנצי גופשטיין ושני פעילי להב"ה נוספים למעצר בית בן חמישה ימים.