מעצר חברי ארגון להב"ה: סרטון שפורסם הבוקר מתעד את המעצר ואת החיפוש בביתו של בן ציון גופשטיין, ראש ארגון להב"ה שנעצר הלילה בידי המשטרה. בתיעוד ניתן לראות את השוטרים מחפשים אחר חומרים מפלילים ומחרימים אמצעי מדיה שנמצאו בביתו בקריית ארבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הסרטון, השוטר מסביר לגופשטיין שהוא עם אזיקים כיוון שסירב לצאת עם השוטרים החוצה. השוטרים נראים לוקחים את המחשב שלו, כשגופשטיין אומר: "זה מחשב חדש, מה העניין לקחת את המחשב?". אשתו מנסה לשכנע את השוטרים שמדובר במחשב בן פחות משבוע שטרם עבדו עליו, אך השוטר לא משתכנע ומסביר שהם לוקחים אותו לבדיקה ולאחר מכן מחזירים אותו.

אחד מהנמצאים בבית מגחך על הפעולות של השוטרים שעורכים חיפוש בסלון בעוד שני לוחמי מג"ב מוצבים בכניסה לבית - ואחד מתעד. "אני לא מבינה מה זה הדרמות האלה, לחסום לנו את הכניסה לבית באמצע הלילה", אומרת אשתו של גופשטיין.

במשטרה חושדים: הארגון מהווה התארגנות מסוכנת

גל מעצרים נוסף. ארכיון (צילום: הצלה יוש)
ניידת משטרה מחוץ לביתו של גופשטיין, היום | צילום: הצלה יוש

החיפוש והמעצר נערך במסגרת מבצע גדול של המשטרה נגד ארגון הימין הקיצוני. בשעות הבוקר והלילה פשטו השוטרים על בתי החשודים בקריית ארבע, בירושלים, בנתיבות ובפתח תקווה, ועצרו את גופשטיין ותשעה פעילים מרכזיים - בהם גם אישה. בחיפוש שנעשה בבתים נתפסו חומרי הסתה וחומרים שקושרים את החשודים לתנועת "כך", שהוצאה מחוץ לחוק.

גופשטיין מוגדר כבר זמן רב כיעד מוכר של החטיבה היהודית בשב"כ, ונחשד בשורה של עבירות. בשנתיים האחרונות עיקר פעילותו מתמקדת בארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש). במשטרה ובגורמים נוספים טוענים כי מדובר בהתארגנות מסוכנת.

נזק כבד נגרם לבית הספר (צילום: פלאש 90)
ביה"ס בירושלים לאחר ההצתה | צילום: פלאש 90

ממחוז יהודה ושומרון במשטרה נמסר כי המעצרים של עשרת פעילי הארגון בוצעו בתום חקירה סמויה בימ"ר פשיעה לאומנית של מחוז יהודה ושומרון. עשרה חשודים נעצרו בחשד לעבירות הסתה וקריאות לביצוע פעילות אלימות וטרור על רקע גזעני. "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שחלקה הסמוי הסתיים היום במעצרם לחקירה של פעילים הקשורים על פי החשד לארגון להב"ה", הדגישו במשטרה.

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של גופשטיין, מסר בתגובה: "כוחות משטרה ובילוש פשטו על ביתו, הפכו את הבית, גרמו נזק רב וכבלו אותו באזיקים". בן גביר ציין כי המעצר הוא חלק מהמהלך להפללת גופשטיין: "הפוליטיקאים מהשמאל לחצו והמשטרה פועלת נגד להב"ה למרות שברור להם שמדובר בארגון חוקי, הפועל בצורה גלויה נגד התבוללות. זו בושה".

מורל מנסור, שחברי ארגון להב"ה מחו בזמן חתונתה למוסלמי מחמוד מנסור, ברכה על המעצרים. "אנחנו שמחים", אמרה לחדשות 2 Online. "אבל אותנו זה כבר לא מעניין כי התחתנו".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.