"הוא לא הסתיר, אמר לי שהיה לו קטע מסריח והוא נסחף לזה". במשך יותר מחצי שנה ידעה גננת בגן ילדים בתל אביב כי גנן שהיא מעסיקה התכתב לכאורה עם ילד בן 14 והציע לו הצעות מיניות - כך התוודתה כשהיא מצולמת במצלמה נסתרת. למרות שידעה על מעשיו, היא לא דיווחה עליהם לשום גורם והשאירה אותו לעבוד בגן. גם כעת לא יודעים ההורים שהגנן נעצר בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני ארבעה ימים נעצר גנן מתל אביב על ידי המשטרה, וזאת לאחר שעל פי החשד התכתב עם מי שהציג את עצמו כילד בן 14 והציע לו הצעות בעלות אופי מיני. למעשה, מי ששוחח עם הגנן והתחזה לילד בן 14 הוא אבי דוביצקי, שפועל לאיתור עברייני מין ברשת. דוביצקי התלונן נגד הגנן כבר בחודש פברואר, אך רק יום לאחר פניית חדשות 2 Online בנושא - הגנן נעצר.

מאז מעצרו נמצא הגנן במעצר בית ואף הושעה מתפקידו בגן הילדים. מתברר כי במשך שמונה חודשים ידעה גננת שעובדת עמו על מעשיו, אך החליטה לא לספר לאף אחד - לא להורים ולא למשטרה. "הוא היה אז עם בן זוג שהוא נפרד ממנו, הוא היה נורא משועמם ונורא בדיכאון והוא נסחף לזה באמת", מסבירה הגננת לדוביצקי בתיעוד שהגיע לידינו. "הוא אמר לי 'אני ידעתי שאני עושה שטות'".

התכתבות בין הגנן לבין "הקטין" (צילום: חדשות 2)
התכתבות בין הגנן לבין "הקטין" | צילום: חדשות 2

בשיחתה עם דוביצקי תיארה הגננת גם את מעצרו של הגנן בגן הילדים בשבוע שעבר. "הם באו לגן והם היו מאוד בסדר החוקרים", היא אומרת. "עד שלא הבאתי מישהו שיחליף אותו - הם לא לקחו אותו. אני יודעת הכל, אין דבר שאני לא יודעת. הוא היה בשוק, הלכתי אליו לאוזן ואמרתי לו 'זה בטח מהפרשייה של אז'. הוא אמר לי 'וואלה את צודקת'".

עם זאת הבהירה הגננת כי אם המעשים המיוחסים לגנן נכונים, הרי שהיא תומכת בכל שישלם את המחיר. "אין לי שום בעיה שיחרצו את דינו", היא אומרת, "שיעשו לו לינץ' ויגמרו לו את החיים אם זה נכון".

בשיחה עם חדשות 2 Online לאחר מעצרו, ניסתה הגננת להסביר מדוע לא דיווחה קודם על מה שסיפר לה הגנן. "בן אדם בא וחושף בפניי דבר כזה בכנות המלאה", היא מסבירה, "הוא יודע שהוא עשה סתם שטות וזה באמת מתוך טמטום ומתוך סתם ולא היה בזה שום דבר. אתה לא יכול לחרוץ אדם ולהגיד לו 'אוקיי, אז זהו זה, אתה פסול לעולמי עד'".

חינוך מיוחד? "יוריד ערך הדירות" (צילום: רויטרס, חדשות)
הגננת לא סיפרה להורים דבר | צילום: רויטרס, חדשות

ומדוע לא יידעה את ההורים בדבר מעצרו? "מאותה סיבה שעד שאין לי את כל הממצאים ועד שאני לא יודעת מה קורה, למה אני צריכה להעיר מתים משנתם? למה אני צריכה לזעזע אדמה?". עם זאת הדגישה הגננת שהשעתה אותו מהגן עד שיתבררו פרטי הפרשה.

על פי החשד, הגנן ידע היטב כי הוא עובר על החוק במעשיו וכי הוא מתכתב בנושאים מיניים עם קטין לכאורה, אך למרות זאת המשיך בשלו. למעשה, הוא אף הציע להחתים את הקטין על חוזה שאמור היה לדעתו להגן עליו מפני הסתבכות עתידית עם החוק.

בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר הגנן כי הוא אינו מגיע לגן. "כרגע אין לי כל כך מה להגיד על זה", אמר. "אני כרגע נמצא בבית ולא מרגיש טוב". סנגורו של הגנן החשוד סירב להתייחס לדברים.

ליצירת קשר עם הכתב: MatanH@ch2news.tv