בכפוף לשימוע: אישום נגד גופשטיין (צילום: פלאש 90  יונתן סינדר)
בנצי גופשטיין, ארכיון | צילום: פלאש 90 יונתן סינדר

ארגון הימין הקיצוני על הכוונת: שעות ספורות לאחר ששלושה מחברי ארגון להב"ה הואשמו בהצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים, ביצעה המשטרה הבוקר (שלישי) גל מעצרים ביהודה ושומרון נגד פעילי הארגון. בין עשרת העצורים נמצא גם ראש הארגון, בנצי גופשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הבוקר והלילה פשטו השוטרים על בתי החשודים בקריית ארבע, בירושלים, בנתיבות ובפתח תקווה, ועצרו את גופשטיין ותשעה פעילים מרכזיים - בהם גם אישה. בחיפוש שנעשה בבתים נתפסו חומרי הסתה וחומרים שקושרים את החשודים לתנועת "כך", שהוצאה מחוץ לחוק.

במשטרת מחוז ש"י אומרים שהחשודים הם ליבת ארגון להב"ה. "אם יורשעו, הארגון למעשה יחדל לפעול", הדגישו במשטרה. לפני הצהריים יובאו החשודים לבית המשפט השלום בירושלים והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם.

גופשטיין מוגדר כבר זמן רב כיעד מוכר של החטיבה היהודית בשב"כ, ונחשד בשורה של עבירות. בשנתיים האחרונות עיקר פעילותו מתמקדת בארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש). במשטרה ובגורמים נוספים טוענים כי מדובר בהתארגנות מסוכנת.

גל מעצרים נוסף. ארכיון (צילום: הצלה יוש)
ניידת משטרה מחוץ לביתו של גופשטיין, היום | צילום: הצלה יוש

ממחוז יהודה ושומרון במשטרה נמסר כי המעצרים של עשרת פעילי הארגון בוצעו בתום חקירה סמויה בימ"ר פשיעה לאומנית של מחוז יהודה ושומרון. עשרה חשודים נעצרו בחשד לעבירות הסתה וקריאות לביצוע פעילות אלימות וטרור על רקע גזעני. "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שחלקה הסמוי הסתיים היום במעצרם לחקירה של פעילים הקשורים על פי החשד לארגון להב"ה", הדגישו במשטרה.

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של גופשטיין, מסר בתגובה: "כוחות משטרה ובילוש פשטו על ביתו, הפכו את הבית, גרמו נזק רב וכבלו אותו באזיקים". בן גביר ציין כי המעצר הוא חלק מהמהלך להפללת גופשטיין: "הפוליטיקאים מהשמאל לחצו והמשטרה פועלת נגד להב"ה למרות שברור להם שמדובר בארגון חוקי, הפועל בצורה גלויה נגד התבוללות. זו בושה".

האם השב"כ הציע לאנשי להב"ה עסקה?

אתמול דיווח כתבנו משה נוסבאום כי אחד הנאשמים בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים טען שאנשי השב"כ ביקשו ממנו לקשור את ארגון להב"ה להצתה. הנאשם טען כי הוצעה לו עסקה של תשלום כספי והקלה משמעותית בעונש שהמדינה תדרוש על חלקו בהצתה.

נזק כבד נגרם לבית הספר (צילום: פלאש 90)
ביה"ס בירושלים לאחר ההצתה | צילום: פלאש 90

הנאשם טוען שסירב להצעת החוקרים. אם אכן הוצעה לו הצעה מהסוג הזה, היא מאפשרת לנו ללמוד על המאמצים הכבדים כל כך של השב"כ לסכל את פעילותו של ארגון להב"ה ובעיקר להעמיד לדין את העומד בראשו של הארגון, בנצי גופשטיין.

"השב"כ מנסה לחסל את ארגון להב"ה", אמר בנצי גופשטיין בתגובה לטענותיו של החשוד. "זה לא יעזור להם. אנחנו פועלים רק בצורה חוקית. אנחנו עושים עבודת קודש של הצלת בנות ישראל. אין להם שום דבר עלינו. הם מחפשים יומם ולילה והם לא מוצאים שום דבר, אנחנו נמשיך בעבודת הקודש".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. זהו שקר. מעולם לא הוצעה לאיש מן הנחקרים הצעה מהסוג הזה שטוענים החשודים".