נזק כבד נגרם לבית הספר (צילום: פלאש 90)
ביה"ס בירושלים לאחר ההצתה | צילום: פלאש 90

אחד משלושת הנאשמים בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים טוען כי אנשי השב"כ שחקרו אותו הציעו לו עסקה - לחתום על מסמך שקושר את ארגון להב"ה להצתה, ובתמורה לקבל תשלום כספי והקלה משמעותית בעונש שהמדינה תדרוש על חלקו בהצתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם טוען שסירב להצעת החוקרים. אם אכן הוצעה לו הצעה מהסוג הזה, היא מאפשרת לנו ללמוד על המאמצים הכבדים כל כך של השב"כ לסכל את פעילותו של ארגון להב"ה ובעיקר להעמיד לדין את העומד בראשו של הארגון, בנצי גופשטיין.

"השב"כ מנסה לחסל את ארגון להב"ה", אמר בנצי גופשטיין בתגובה לטענותיו של החשוד. "זה לא יעזור להם. אנחנו פועלים רק בצורה חוקית. אנחנו עושים עבודת קודש של הצלת בנות ישראל. אין להם שום דבר עלינו. הם מחפשים יומם ולילה והם לא מוצאים שום דבר, אנחנו נמשיך בעבודת הקודש".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. זהו שקר. מעולם לא הוצעה לאיש מן הנחקרים הצעה מהסוג הזה שטוענים החשודים".

עפ"י כתב האישום ריססו השלושה כתובות נאצה והציתו את ביה"ס

שלושת הנאשמים בהצתת בית הספר ובריסוס הכתובות נגד ערבים ונגד התבוללות הם פעילי ארגון להב"ה - יצחק גבאי, בן 22 מירושלים, והאחים נחמן טוויטו, בן 18, ושלמה טוויטו, בן 20, מבית"ר עילית.

למרבה המזל לא היו נפגעים במקרה ומפקד המחוז ניצב משה (צ'יקו) אדרי ציין כי מדובר באירוע חמור והנחה את חוקרי היחידה המרכזית לפעול לאיתור ומעצר החשודים.

מחקירתם של השלושה עלה כי הם ביצעו לכאורה את הפיגוע בבית הספר הדו-לשוני משום שלומדים בו יחד יהודים וערבים. בחקירתם הודו השלושה במעשים המיוחסים להם.

ארגון להב"ה, "ארגון למניעת התבוללות בארץ הקודש", פועל נגד זוגות מעורבים ומתנגד לדו-קיום ולהתבוללות בחברה הישראלית. במסגרת הארגון מונחלת לפעילים משנתו של כהנא, וברוח זו רוססו בבית הספר הסיסמאות "כהנא צדק" ו"אין דו קיום עם הסרטן", הלקוחה ממשנתו של הרב כהנא. אירוע זה מצטרף לשורת אירועים אלימים בהם היו מעורבים באחרונה פעילי הארגון.