הטרקטור הגנוב
הטרקטור הגנוב | צילום: חדשות

עופר חייט, שעובד כקבלן בתחום הבנייה, גילה כי במסגרת עבודתו לבניית חמ"ל נגנב מאתר הבנייה שלו טרקטור. למרות שהתלונן במשטרה דבר לא נעשה, ורק לאחר פרסום בפייסבוק בנושא קיבל פנייה מאדם, בעל מבטא ערבי, שאמר כי הטרקטור אצלו ויחזירו – תמורת 20 אלף שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השניים ניהלו משא ומתן, ולבסוף הפונה הסכים לקבל עשרת אלפים שקלים בתמורה לטרקטור. חייט מיהר להתקשר לתחנת המשטרה באופקים ממרחב נגב לדווח על ניסיון הסחיטה, וזו שלחה אליו שוטר כדי שיגיע עמו למקום המפגש – אולם דקות לאחר שהגיע, הונחה לעזוב את הזירה שכן במשטרה סירבו לאפשר לו להיכנס ליישוב ללא גיבוי. השוטר קיבל משימה אחרת ועזב את המקום.

חייט נאלץ ללכת בעצמו לבית הגנב בכפר תראבין, ושילם את הסכום הנכבד כדי לקבל בחזרה את הטרקטור שלו. יש לציין כי באזור ישנה מכת גנבות, כאשר באזור אופקים נגנבו לא פחות משלושה טרקטורים בארבעת הימים האחרונים בלבד. "התחושה היא של אובדן הבטחון האישי", אומר חייט לחדשות Online. "אני משלם מיסים, נלחם על כל פיסת קרקע - והמשטרה מפקירה אותנו לפורעי חוק. הם לא מוכנים להיכנס ליישוב בדרום ישראלי, בשטח מדינת ישראל - זו בושה".

"אנחנו חוששים לתת לילדים שלנו להיות לבד בבית בכלל ההפקרות הזאת", המשיך חייט. "המצב לא הגיוני: גם גונבים את הציוד, וגם המשטרה מפקירה אתנו וזורקת אתנו להתמודד לבד, לשמור על הבית שלנו לבד. בסוף כל אחד ייקח את החוק לידיים, ומקרה שי דרומי יחזור על עצמו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה, נפתחה חקירה והמשטרה עמדה בקשר רציף מול המתלונן בכדי להשיב לו את הטרקטור שנגנב ולאתר את החשודים במעשה. לצערנו המתלונן איבד סבלנותו, ובחר לפעול על דעת עצמו ולא להישמע להנחיות השוטרים שפעלו להשבת רכושו ועודנם פועלים למצות את הדין עם החשודים בגניבה. נמשיך לפעול כל העת לשמירה על שלומם ושלמות רכושם של כל אזרחי ישראל".