מעצר ענק של 27 חשודים בפדופיליה
מעצר ענק של 27 חשודים בפדופיליה | צילום: 123RF, חדשות

בתום חקירה מורכבת במיוחד הצליחו הלילה (בין ראשון לשני) בלשי משטרת ישראל לעצור 27 גברים החשודים בפדופיליה. החשודים יובאו במהלך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בבאר שבע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודשים האחרונים ניהלה המשטרה מבצע מסובך וארוך שהגיע לסיומו הלילה. בלשי המשטרה הביאו למעצרם של 27 חשודים בפדופיליה שפעלו ברשת. "המשטרה פועלת בנחישות ויצירתיות במטרה להביא למעצרם של פדופילים האורבים לילדינו ברשתות ומסכנים את שלומם הפיזי והנפשי", נמסר.

במשטרה פנו לציבור ההורים בבקשה לגלות מעורבות הורית גדולה יותר, בעיקר בתקופת החופש. חוקרי יחידת הסייבר של משטרת ישראל פרסמו מספר המלצות להורים בנושא גלישה בטוחה, במרכזן המלצה לעודד את הילדים לפנות למבוגר אחראי במקרה שהם נפגעים.

בנוסף המליצו חוקרי הסייבר להורים להתקין כלי שליטה שימנעו מהילדים להיחשף לתכנים מיניים, ולקבוע פילטרים מותאמים במנועי החיפוש. בתחום המעקב, מעודדים חוקרי הסייבר את ההורים להניח את המחשב במקום מרכזי בבית ואף להתקין אפליקציות מותאמות למעקב אחר הפעילות של הילדים ברשת. בנוסף, החוקרים המליצו לשוחח עם הילדים, להסביר להם את הסכנות באינטרנט ולעודד אותם לפנות למבוגר אם הם או חבריהם נפגעים.