משטרת אילת בשירות ראש העיר? אילן ברגמן המתגורר באילת הוא פעיל פוליטי וחושף שחיתויות - כך לפחות הוא מספר על עצמו. לעומת זאת, אחרים רואים בו אדם שמעלה פוסטים באופן סדרתי ואובססיבי נגד ראש העיר מאיר יצחק הלוי. על דבר אחד אין חולק: ביום חמישי האחרון שללו שוטרי משטרת אילת את החופש של ברגמן ועצרו אותו למשך 24 שעות מבלי שאפילו הוגשה נגדו תלונה רשמית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעבר, בעקבות כתיבה נגד ראש העיר, נאסר עליו ליצור איתו קשר. למעשה, לא הוגשה נגדו אף תלונה רשמית ולא נגבתה עדות מראש העיר, אך השוטרים הגיעו לביתו ועצרו אותו. לדבריו, ראש העיר שוחח עם קצין בתחנת המשטרה, וזה יזם את המעצר בחשד לפגיעה בפרטיותו של ראש העיר.

"אני יושב בבית מדוכדך וחושש לחיי רק בגלל שהעליתי סרטונים לפייסבוק", סיפר ברגמן. "עצרו אותי על כך שהעליתי תמונות של גרגמל, כאילו אני העבריין מספר אחת בארץ. לא אעצור - אמשיך להעלות סרטונים".

אחרי שבילה לילה במעצר הובא ברגמן לבית המשפט. המשטרה טענה כי הפוסטים שהעלה מסוכנים לביטחון הציבור וכי קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה, אולם השופט תומר אורינוב הביע ביקורת נוקבת על המשטרה, טען שמדובר במעצר שווא ושחרר את ברגמן הביתה: "לא מובן לי מדוע קצין המשטרה לא נטל סמכות להורות על שחרורו של החשוד כבר בתחנה, שהרי לא מדובר בפרסומים שמסכנים מאן דהוא".

ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי (צילום: חדשות 2)
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי | צילום: חדשות 2

בתיאוריו סיפר ברגמן כי הפשיטו אותו, חיפשו בכליו והכניסו אותו לתא מעצר: "זו ממש השפלה. לוקחים אזרח, מכניסים אותו למעצר ואומרים לו 'אתה עבריין'". עורך הדין יונתן רבינוביץ' המייצג את ברגמן הוסיף כי מדובר בהתנהלות לא חוקית הנוגדת את הנורמה: "משטרת אילת שימשה פה כמעין משטרה פרטית של ראש העיר".

ברגמן פנה באמצעות פרקליטו למח"ש והתלונן על התנהלות המשטרה. ממח"ש נמסר כי הם פתחו בבדיקת הנושא.

תגובת משטרת אילת: "המשטרה ביקשה את שחרור החשוד בתנאים שקבע בית המשפט אולם לצערנו דחה בית המשפט את מועד הדיון ורק למחרת היום הורה לשחרר את החשוד בתנאים שנקבעו מלכתחילה".

תגובת דוברות מערכת בתי המשפט: "הוגשה בקשה לקיים דיון בעניינו של החשוד לאחר שעות העבודה הרגילות בפגרה. בית המשפט ציין כי בסמכות קצין המשטרה להורות על השחרור. הדברים מדברים בעד עצמם".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/