נתניהו וחוקרי המשטרה במעון ראש הממשלה בי-ם (צילום: חדשות 2 , קובי גדעון / לע"מ)
צילום: חדשות 2 , קובי גדעון / לע"מ

בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר הבוקר (שישי) במעון הרשמי בבלפור במסגרת תיק 4000, במשרדי להב 433 בלוד נחקר במקביל שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק ובאתר "וואלה". הנהג שלו מסר עדות פתוחה. בתום מה שמסתמנת כחקירתו האחרונה של נתניהו בתיק ועל אף התגובה שנמסרה מטעמו, גורם הבקיא בחקירה אומר: "גם היום נותרו בעינם החשדות שהועלו ונחקרים נגד ראש הממשלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי הגורם, ניכר שנתניהו נערך היטב לחקירה אבל תשובותיו לא שינו או החלישו את עוצמת וחומרת המעשים המיוחסים לו. לפיכך, המגמה המסתמנת היא שמתגבשת תשתית ראייתית לכתב אישום נגד נתניהו ואלוביץ', כנראה גם בעבירת שוחד.

השר לביטחון הפנים לשעבר שר התקשורת גלעד ארדן גם כן מסר השבוע עדות בתיק בפני חוקרי הרשות לניירות ערך וחוקרי המשטרה, במשרדי הרשות בתל אביב. בהינתן שעדיין צפויה לנתניהו חקירת השלמה אחרונה בתיקי 1000 ו-2000, ניתן לומר שזו הישורת האחרונה בחקירות ראש הממשלה.

חקירתו ה-11 של נתניהו בתיקים שבהם הוא חשוד נמשך כארבע שעות. לאחר החקירה נמסרו מטעמו של נתניהו כי "תיק 4000 קרס סופית". עוד נמסר בתגובה: "הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת".

שאול אלוביץ', בעלי בזק‎ לשעבר, בבית המשפט (צילום: החדשות)
שאול אלוביץ' (ארכיון) | צילום: החדשות

כפי שפורסם במהדורה המרכזית מוקדם יותר השבוע, אם לא יחולו שינויים משמעותיים, חוקרי המשטרה אמורים להתחיל לסכם את התיק וההערכה היא כי מתגבשת תשתית ראייתית להעמיד לדין את ראש הממשלה בעבירות שוחד.

ימונה לשגריר באו"ם? גלעד ארדן (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
מסר עדות על כהונתו כשר התקשורת. ארדן | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

למרות זאת, זו לא תהיה הפעם האחרונה בה חוקרי המשטרה מתחקרים את נתניהו: לאור עדותו של עד המדינה ניר חפץ, נתניהו צפוי להיפגש עם חוקרי להב 433 להשלמות חקירה בפרשת 1000 (פרשת המתנות) ופרשת 2000 (פרשת נוני מוזס).

בכוונתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט לעסוק בשלושת התיקים כמקשה אחת רק לאחר שיקבל סיכומים מפרקליט המדינה. בכל מקרה, מבחינת לוח הזמנים נראה כי החלטות בנושא לא יפורסמו לפני החודשים המאוחרים של 2019.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/