נתניהו. קורא ללכידות
ייחקר בפעם האחרונה בתיק. נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר ביום שישי הקרוב על אודות תיק 4000, וזו צפויה להיות החקירה האחרונה בפרשה. אם לא יחולו שינויים משמעותיים, חוקרי המשטרה אמורים להתחיל לסכם את התיק וההערכה היא כי מתגבשת תשתית ראייתית להעמיד את ראש הממשלה לדין בעבירות שוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לצד זאת, מסכת חקירותיו של ראש הממשלה לא צפויה להסתיים ביום שישי. נתניהו צפוי להיפגש עם חוקרי להב 433 להשלמות חקירה בתיקי 1000 ו-2000 נוכח עדותו של עד המדינה ניר חפץ.

בכוונת היועץ המשפטי לממשלה לעסוק בשלושת התיקים כמקשה אחת רק לאחר שיקבל סיכומים של פרקליט המדינה. מבחינת לוח הזמנים הצפי לכך הוא בחודשים המאוחרים של שנת 2019. באשר לשאלה אם זה יקרה לפני או אחרי הבחירות התשובה היא שתלוי מתי הן תתקיימנה.

מסביבת ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום: "בשביל מה צריך חקירת משטרה אם כבר יש המלצה? קודם מחליטים ואחר כך חוקרים - זו שערורייה".

תשתית ראייתית גם נגד השר דרעי

במקביל לחקירות ראש הממשלה, גם החקירה המתנהלת נגד שר הפנים אריה דרעי מגיעה לשלבי הסיום שלה. פעולות החקירה של רשות המיסים הסתיימו, ובכל הקשור לעבירות הכלכליות המיוחסות לדרעי מתגבשת תשתית ראייתית להעמידו לדין בעבירות מס.

דרעי: שלא יחשבו שאנחנו פראיירים
תשתית ראייתית בעבירות מס. דרעי | צילום: פלאש 90, חדשות

בנוסף, לוח הזמנים הצפוי נגד שר הפנים קצר הרבה יותר מזה שמסתמן נגד ראש הממשלה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/