יום שלישי לחיפושים אחר כרים בן ה-7: משפחת הילד החטוף מקלאנסווה ממשיכה להפנות אצבע מאשימה לעבר המשטרה בטענה שזו לא עושה מספיק כדי לאתרו, גם לאחר ההודעה שפרסמה היום (חמישי) המשטרה. במקביל, במספר יישובים במשולש נערכו הפגנות מול תחנות המשטרה במחאה על התנהלות החקירה, ועל פי ההערכות אלה יימשכו בימים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקד ההפגנות המרכזי היה מול תחנת המשטרה בטייבה, שם מחו חלק גדול מבני משפחתו של כרים ג'ומהור, שנחטף ביום שלישי מפתח ביתו, אך דמות אחת בלטה בהיעדרותה. האב לא השתתף בהפגנה ובמשפחה מספרים שלא ראו אותו ביממה וחצי האחרונים בגלל שנסע לירושלים כדי לנהל משא ומתן עצמאי, טקטיקה שהמשטרה ככל הנראה סיכלה.

כל המגעים שהאב ניהל עם אותם גורמים נעשה ככל הנראה תחת השגחת המשטרה. עם זאת, לא ידוע היכן עומדים המגעים כעת. במקביל, מספר חברי כנסת ערבים טענו היום שהם נמצאים בקשר עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שילחץ על הרשויות תחתיו לעזור בעניין הילד. ברשות טוענים: "לא יודעים איפה נמצא הילד, אם הוא בכלל נמצא ברמאללה".

הפגנה מחוץ לתחנת המשטרה בטייבה (צילום: חדשות)
הפגנה מחוץ לתחנת המשטרה בטייבה | צילום: חדשות

אחד הח"כים שהשתתף בהפגנה בטייבה הוא איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת שקרא למשטרה להגדיל את מאמציה לאיתור הילד. "חייבים להחזיר את כרים למשפחתו", אמר ח"כ עודה. "האלימות והפשיעה בחברה הערבית חצתה כל גבול בחטיפת הילד והמשטרה מתמהמהת מלמלא את חובתה להחזיר את הילד הביתה ולהעניש את האחראים. אם המשטרה תיכשל למצוא את כרים - אף הורה לא יוכל יותר לשלוח את ילדיו בביטחון לבית הספר. כולנו יודעים שאילו היה זה ילד מכפר סבא ולא מקלאנסווה כל המשטרה וכל המדינה הייתה על הרגליים. אנחנו לא חצר אחורית, אנחנו דורשים ביטחון".

מוקדם יותר היום התייחסו במשטרה לביקורת שנשמעה סביב חקירת החטיפה. בהודעה שפרסמה המשטרה נכתב כי מופעלים מירב המאמצים כדי להשיב את כרים ג'ומהור בשלום לביתו בקלאנסווה. "משטרת ישראל פועלת מסביב לשעון ומפעילה את מיטב הכוחות והאמצעים שברשותה, אמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים, צוותי מו"מ ויחידות מיוחדות של המשטרה, הכול במטרה להחזיר את הילד בריא ושלם לחיק משפחתו ולהעמיד לדין את האחראים למעשה", נכתב בהודעת הדוברות.

עוד מסרו במשטרה כי הדיווח על חטיפת ג'ומהור התקבל ביום שלישי ומיד לאחר מכן החלו לפעול בשטח כוחות משטרה רבים, גלויים וסמויים שפתחו בסריקות נרחבות לאיתורו. "חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית במחוז מרכז ואמש, לאחר פעילות חקירתית מאומצת, המשטרה עצרה ארבעה חשודים בחשד למעורבות בחטיפת הקטין", נמסר.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, קיים אמש הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז כדי לפקח על מאמצי החקירה. במקביל, בדיון שנערך היום בבית משפט השלום בראשון לציון, הוארך מעצרם של ארבעת החשודים במעורבות בחטיפה, עד יום חמישי הבא.