כרים ג'ומהור, הילד שנחטף במשולש (צילום: חדשות)
כרים ג'ומהור, הילד שנחטף במשולש | צילום: חדשות

במשטרה מתייחסים היום (חמישי) לביקורת הציבורית שנשמעה סביב חקירת אירוע חטיפת הילד בן ה-7 מפתח ביתו באזור המשולש. בהודעה שפרסמה המשטרה נכתב כי מופעלים מירב המאמצים כדי להשיב את כרים ג'ומהור בשלום לביתו בקלנסווא. במקביל, הוארך מעצרם של ארבעת החשודים שנעצרו בחשד למעורבות בחטיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"משטרת ישראל פועלת מסביב לשעון ומפעילה את מיטב הכוחות והאמצעים שברשותה, אמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים, צוותי מו"מ ויחידות מיוחדות של המשטרה, הכול במטרה להחזיר את הילד בריא ושלם לחיק משפחתו ולהעמיד לדין את האחראים למעשה", נכתב בהודעת הדוברות.

עוד מסרו במשטרה כי הדיווח על חטיפת ג'ומהור התקבל ביום שלישי ומיד לאחר מכן החלו לפעול בשטח כוחות משטרה רבים, גלויים וסמויים שפתחו בסריקות נרחבות לאיתורו. "חקירת האירוע הוטלה על יחידה מרכזית במחוז מרכז ואמש, לאחר פעילות חקירתית מאומצת, המשטרה עצרה ארבעה חשודים בחשד למעורבות בחטיפת הקטין", נמסר.

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, קיים אמש הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז כדי לפקח על מאמצי החקירה. בדיון שנערך היום בבית משפט השלום בראשון לציון, הוארך מעצרם של הארבעה עד יום חמישי הבא.

עו"ד חזי כהן המייצג את אחד החשודים (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד חזי כהן המייצג את אחד החשודים | צילום: יח"צ, חדשות

עורכי הדין חזי כהן וגיא פרידמן המייצגים את אחד החשודים בחטיפת הילד מקלנסווה אמרו כי "מרשינו מכחיש בתוקף את החשדות שהופנו כלפיו, אנו סבורים שהחקירה תלך ותעמיק עננת החשדות מעליו תתפזר והוא ישוחרר לביתו".

חשוד בחטיפה: "לא מכיר את הילד"

המשטרה עצרה הבוקר חשוד רביעי בחשד למעורבות בחטיפה, אחרי שבמהלך הלילה נעצרו שלושה חשודים בני 41, 27 ו-26 תושבי לוד. אחמד נקיב, החשוד המרכזי בפרשה, הכחיש בתוקף את מעורבותו ואמר כי אינו מכיר הילד: "אין לי מושג מה רוצים ממני, אני לא מכיר את הילד או את המשפחה. אין לי יד ורגל בחטיפה". נקיב חשוד בין השאר בחטיפה ובקשירת קשר לביצוע פשע.

עו"ד גיא פרידמן המייצג את אחד החשודים (צילום: יח"צ, חדשות)
עו"ד גיא פרידמן המייצג את אחד החשודים | צילום: יח"צ, חדשות

אמו של הילד התייצבה לראשונה מול המצלמות ואמרה שאין לה שמץ של מושג איפה נמצא בנה הקטן: "תחזירו לי את הבן, אני רוצה לראות ולחבק אותו". לחדשות נודע כי אביו של ג'ומהור פנה לחבר הכנסת אחמד טיבי בבקשה שיפנה לראשי המשטרה הפלסטינית שיאיצו את החיפושים באזור רמאללה על מנת לאתר את הילד. בשיחה עם החדשות Online הוסיף טיבי כי הוא מצוי בקשר עם ראש העיר קלנסווה ועם דודו של הילד החטוף.

גורמים במשטרה הפלסטינית מסרו שבינתיים אין להם קצה חוט לגבי מה שהופץ על כך שהרכב שהילד הוכנס לתוכו נמצא ברמאללה. המידע עדיין לא אומת וכל מה שקשור לסיפור החטיפה נמצא בראשיתו, ותחת שיתוף פעולה בין המשטרה הפלסטינית למשטרת ישראל.