השוד שלא צלח - ושגיאת הכתיב שהחזירה את השודד לאזיקים: לפני כשבועיים נכנס תושב אשדוד לקניון הסיטי בעיר, צעד לתוך בנק הדואר ומסר לפקידה פתק מאיים. בפתק דרש החשוד 20 אלף שקלים ואיים לזרוק רימון אם לא יקבל את הכסף. הפקידה התעכבה מכיוון שלא ממש הבינה את הכתב המרושל: החשוד הלך מהמקום, אך התקרית לא נגמרה בשלב הזה - בזכות הזיכרון של אחד השוטרים בתחנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפתק נכתב "זה שוד! תבי לי 20,000 ש"ח עכשיו או שאני זורק רימון". הקופאית סיפרה: "הוא הביא לי את הפתק, לא הבנתי מה קורה איתי, אחר כך הוא הסתכל עליי וראה שאני לא מתכוונת לתת, פתאום הוא נעלם לי. לא הבנתי מה כתוב, זו פעם ראשונה שאני עוברת דבר כזה".

הפתק העילג של השודד
הפתק העילג של השודד | צילום: החדשות

שגיאת הכתיב הזו הייתה מוכרת לאחד הבלשים ממרחב לכיש שחקר את השוד: השוטר נזכר בפתק אחר מסדרת מעשי שוד בעיר לפני שלוש שנים, עם אותה שגיאת כתיב בדיוק. השודד, התברר, השתחרר לא מזמן מהכלא ושוטרי תחנת אשדוד הבינו שמדובר באותו אדם. השודד כבר זכה לכינוי "השודד העילג" והשבוע הוא הואשם בניסיון שוד. 

פקד רוסלן ביסטוב, ראש משרד החקירות בתחנת אשדוד, חלק שבחים לבלש: "זיכרון פנומנלי של אנשי המודיעין והחקירות בתחנת אשדוד הביאו לזיהויו של החשוד בפרשה. כתב ידו של החשוד היה זהה לכתב ידו מתיקי שוד בשנת 2015".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/