יעקב בן סימון ז"ל
יעקב בן סימון ז"ל | צילום:

המשטרה הודיעה היום (ראשון) כי בכוונתה לסגור לאלתר את הבריכה הציבורית בבאר שבע בה טבע למוות אתמול יעקב בן סימון בן ה-9 כי המקום אינו עומד בנהלי הבטיחות הנדרשים. בניגוד לעמדת המשטרה, הורה הבוקר בית משפט השלום בעיר לשחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את שני המצילים החשודים שנעצרו אתמול.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השופט צבי פורר קבע כי השניים אינם מסוכנים לציבור ואין חשש שישבשו את החקירה, והורה לשחררם. השופט פסק שטענת המשטרה, לפיה השניים הם עבריינים בעלי עבר פלילי עשיר, היא מקוממת.

עורכי הדין סימון תורג'מן ואורי דייגי שמייצגים את החשודים מסרו בעקבות ההחלטה כי "מדובר בהחלטה מוצדקת של בית המשפט שדן בשאלה משפטית עם כל הקושי והטרגיות של האירוע, וקיבל את עמדתנו שלא מדובר בפושעים שצריכים להיות במעצר ואת המשך החקירה ניתן לבצע גם כשהם נמצאים בביתם, ללא כל צורך בהמשך מעצרם בפועל".

הבריכה בבאר שבע, אתמול (צילום: דוברות מד"א)
הבריכה בבאר שבע | צילום: דוברות מד"א

מנגד, במשפחתו של הילד שטבע מתחו ביקורת על השחרור. חורחה בן סימון, דודו של הילד, טען כי בניגוד לטענת המצילים יעקב ידע לשחות: "לא יכול להיות שאף אחד לא ראה איפה המצילים, אנחנו דורשים צדק". הדוד סיפר כי בשבוע הבא היו אמורים לחגוג ליעקב יומולדת 10: "הוא היה ילד חמוד שאהב את החיים. כואב מאוד למשפחה ואנחו מקווים שהשופטים יעשו את העבודה כמו שצריך".

אתמול טבע למוות ילד בן 9 בבריכה ציבורית בבאר שבע. כוחות הצלה שהוזעקו למקום ביצעו בילד פעולות החייאה ממושכות, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו. שני מצילי הבריכה עוכבו לחקירה ובסיומה הוחלט לעצור את השניים ולהביאם להארכת מעצר.

"איפה המציל היה?" תקף אפרים שניידר, קרוב משפחתו של הילד. "לא יכול להיות שבמדינת ישראל לא יהיה מציל בבריכה. לקח המון זמן עד שהמציל הגיע, הייתה כאן רשלנות של הבריכה. נתבע את המקום הזה, נסגור אותו. ילד בן 9, מסכן, עוד שבוע יש לו יום הולדת. אלוהים ישמור".