הרב ברלנד (ארכיון) (צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות)
הרב אליעזר ברלנד | צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות

אחד מחסידיו של הרב אליעזר ברלנד ששימש כעד תביעה , חולץ אמש (שלישי) בידי כוח יס"מ של המשטרה מבית הכנסת של ישיבת "תולדות אהרון" בשכונת מאה שערים בירושלים, האברך טען כי הוא חש מאוים וחשש שתומכיו של הרב עומדים לפגוע בו. האירוע התרחש לאחר שאתמול נחשף במהדורה המרכזית קטע מהקלטה של הרב בו הוא מודה באונס שביצע לכאורה באחת מהמתלוננות נגדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתלונה שהגיש אחר כך טען האברך כי במהלך הערב החלו להתקרב אליו קבוצה מחסידי הרב ברלנד תוך שהם מקללים אותו. האברך חש מאוים וסבר כי עומדים לפגוע בו באופן פיזי. "בשלב מסוים העד חמק מבית הכנסת ונמלט מחסידי הרב", סיפר אלי שלזינגר מאתר "בחדרי חרדים". "אחר כך הזעיק האיש את כוחות המשטרה שהגיעו במהירות למקום".

הבוקר יוחלט ביאחב"ל אם לבקש בצהריים מבית המשפט להאריך שוב את מעצרו של הרב ברלנד לאחר שהוארך אתמול ביממה אחת. ההחלטה להאריך את מעצרו התקבלה בעקבות החומר החדש והקלטות שהועברו למשטרה.

"לא משתפים פעולה עם המשטרה"

ההקלטות שנחשפו אתמול בחדשות 2 בוצעו לפני כארבע שנים על ידי שניים מחסידיו של הרב ברלנד. השניים הורו אז לשרוף את כל ההקלטות והחומרים המרשיעים נד הרב, זאת משום ש"עם המשטרה לא משתפים פעולה". ההנחייה הועברה לאחר שהתברר שמתנהלת חקירה נגד הרב.

למרות זאת, היה מי שהספיק להקליט את אמירותיו המפלילות לכאורה של הרב באמצעות נגן MP3. לפני כיומיים העביר אותו אדם את החומרים לידי חוקרי היאחב"ל. בהקלטה נשמע הרב ברלנד מתאר את המעשים שביצע לכאורה באחת המתלוננות.

"אין לי ספק שמדובר בסיפור בדיה נוסף", אמרה פרקליטתו של הרב רחל תורן. "מדובר בפרי יצריתם של קבוצת המתנגדים ובהם בני משפחתו של הרב. לו היה בכך שמץ של אמת הייתה האישה מתלוננת במשטרה. מדובר בעוד ראייה מפוברקת".