הרב ברלנד (ארכיון) (צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות)
חוששות מחסידיו. הרב ברלנד | צילום: פלאש 90, אורי לנץ, חדשות

בימ"ש השלום בראשון לציון שלח למעצר בית את הרב אליעזר ברלנד למרות שבמהלך הדיון סיפרה קצינת חקירות בכירה על החששות והפחדים שלה ושל חברתה הקצינה מפני חסידיו של הרב שעלולים להתנכל להן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהתבטאות היוצאת דופן של קצינת היאחב"ל, פקד תמר ליכטמן, היא תיארה את הפחד שלה ושל חברתה מניסיונות של חסידי הרב לפגוע בשתיים. "אני הולכת היום לבית שלי בחשש", אמרה לשופט.

"הפרצוף שלי ושל קצינה נוספת לצערי מזוהה באופן כזה שאנחנו חוששות (מאנשי הרב)", הוסיפה. "זה אמיתי לחלוטין. והאבטחה הזאת סביבנו, ברצינות - לא הגעתי בכזה הרכב לבית המשפט אף פעם. לא אני ולא הקצינה שאיתי".

מוקדם יותר היום נשלח ברנד למעצר בית למשך 9 ימים. בנוסף, הורה ביהמ"ש לעכב ביממה את ביצוע השחרור כדי לאפשר למשטרה לערער על ההחלטה בנוגע לרב החשוד בביצוע עבירות מין חמורות. ההחלטה מגיעה למרות מכתב המתלוננות נגד הרב, שסיפרו בין היתר כי ברלנד הורה לפוצץ את בתיהם.

בית המשפט קבע בהחלטתו שמאחר והחקירה הסתיימה לאחר שנציגת המשטרה הגישה הצהרת תובע, שמשמעה כתב אישום שיוגש נגד הרב בתוך 4 ימים - ומאחר והמסוכנות שנשקפת מהרב אינה ברף העליון, אין מניעה לשחרר את הרב למעצר בית. הערעור יידון בבית המשפט המחוזי בראשון לציון.

ההחלטה מגיעה לאחר שגם אתמול החליט בית המשפט לשחרר את ברלנד למעצר בית. גם אז הביצוע עוכב על מנת לאפשר למשטרה לערער על ההחלטה.