אילוסטרציה
13 נוספים עוכבו לחקירה בפרשה | צילום: חדשות 2

חשודים נוספים בפרשת בל"ד: המשטרה עיכבה הבוקר (רביעי) לחקירה 13 חשודים נוספים, בהם פעילים במפלגת בל"ד, בחשד לשורת עבירות בהקשר לכספים שהתקבלו לצורך מימון פעילות המפלגה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, חברו המעורבים בפרשה לגיוס כספים ולהסתרת מקורם ומסלולם, תוך ביצוע שורת עבירות שבמרכזן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון, עבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק הרשויות המקומיות ועוד.

מלבד החשודים שעוכבו לחקירה הבוקר, מצויים במעצר 23 חשודים נוספים בפרשה, בהם בכירים ופעילים בבל״ד וכן עורכי דין ורואי חשבון. 6 מתוכם יובאו לבתי המשפט בבקשה להאריך את מעצרם היום - ובעניינם של 17 יתקיימו דיונים מחר. בהתאם להתפתחות החקירה, יובאו חשודים שייעצרו לדיון בהארכת מעצרם בהמשך.

"העונש על מפלגת הליכוד בגין אי כיסוי שני מליוני שקלים הוא מאה אלף שקל או יותר", מסרו בתגובה ממפלגת בל"ד, "והעונש על מפלגת בל״ד בגין האשמות שווא על סכומים הרבה יותר קטנים הוא גל מעצרים ורדיפות. המעצרים נמשכים היום, והם כללו את כל התפקידים הרשמיים ועשרות פעילים - חלקם מהלשכה הפוליטית של בל״ד".

במפלגה קראו למשטרה לשחרר את העצורים: "המשטרה משתמשת בשיטות הפחדה והכפשה, דבר אשר נותן למשטרה חופש תמרון לנפח ולהוציא פעילות פוליטית מהקשרה, ולהתייחס אליה כפעילות של שחיתות כלכלית כביכול במטרה ברורה לחסל את המפלגה פוליטית ולהפחיד את הציבור הפלסטיני וחברי המפלגה. אנחנו נמצאים במלחמה על הקיום הפוליטי שלנו. שחררו את העצורים מיד".

מה גרם לפתיחת החקירה?

ממצאי דוח המבקר בנושא, יחד עם תוצרי חקירה סמויה שניהלה היחידה הארצית של המשטרה, העלו חשד לכך שבכירים ופעילים במפלגת בל"ד ניהלו בשנים האחרונות מנגנון שיטתי לכאורה של יצירת מצג שווא אודות מקורם של מיליוני שקלים שהוכנסו לקופת המפלגה ושימשו למימון פעילותה, כל זאת, תוך הונאה של הרשויות ושל מבקר המדינה.

החוק עבר ברוב של 52 תומכים
ארכיון | צילום: קובי גדעון פלאש 90

על פי החשד, מיליוני שקלים שהושגו לכאורה ממקורות שונים בארץ ובחו"ל, דווחו במרמה ככספים שמקורם לכאורה בתרומות ממאות רבות של תורמים בארץ - תוך סיוע מעורכי דין ורואי חשבון. על פי החשד, חברו המעורבים לגיוס כספים ולהסתרת מקורם ומסלולם, תוך ביצוע שורת עבירות שבמרכזן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון, עבירות על חוק מימון מפלגות ועל חוק הרשויות המקומיות ועוד.

במסגרת החקירה, ערכה המשטרה חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם, בהם משרדים שונים של המפלגה ותפסו מסמכים וחומרים וכן נכסים וחשבונות בנק הקשורים למעורבים, לצורך בקשות חילוט בהמשך.