נאור במדי נאצית
מתוך הסרטון | צילום:

ההסתה נגד בכירי המדינה ברשת נמשכת: האזרח הישראלי המכונה "אשריקו מהפייסבוק", שצפוי להיחקר בעקבות סרטוני ההסתה נגד ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין, פרסם סרטון נוסף - הפעם נגד נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור. בקליפ שהועלה לרשת אתמול (שלישי), לאחר פסיקת בג"ץ בנושא המסתננים, מופיעה נאור במדים נאציים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון "אומרת" נאור בגרמנית: "שלום לאזרחי מחנה הריכוז ישראל, הבחירות במחנה הריכוז ישראל הם רק הצגה - מי ששולט באמת זה אנחנו מהבג"ץ. לא משנה כמה פעמים תצביעו לביבי, תמיד אנחנו נחליט מה יהיה".

חברת הכנסת ציפי לבני סיפרה כי קיבלה את הסרטון על מרים נאור בהודעה פרטית במהלך היום. "הסרטון של מרים נאור במדי נאצית מזעזע", אמרה. "עוד שנאה, עוד הסתה והכל חלק מאותה רוח רעה המותרת על ידי נציגי ציבור. שרים בממשלה חייבים להבין שנדרשת מהם אחריות וממלכתיות ושלכל אמירה או סרטון שלהם - יש משמעות".

סיעת המחנה הציוני טענה כי הסרטון הוא "ביטוי נוסף לעשבים השולטים המושקים על ידי פוליטיקאים. בג"ץ הוא כתובת נוחה לפוליטיקאים שבמשך שנים לא עושים דבר, כמו במקרה המסתננים, ו'זורקים' את האשמה על בג"ץ".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "ככל שמובא לידיעת המשטרה פרסום דוגמת זה המוזכר בפנייה, הוא נבחן ומטופל בתיאום עם הגורמים המוסמכים". במשטרה בודקים האם אכן מדובר באותו אדם שהעלה את סרטוני ההסתה הקודמים ואף נמצאים בקשר עם גורמי האכיפה בארצות הברית, שם הוא מתגורר.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לעניינים הקשורים לאבטחת נשיאת בית המשפט העליון".

נתניהו וריבלין "נאצים"
ההסתה נגד ריבלין ונתניהו | צילום:

חקירה נגד מפרסם הסרטונים

לפני כשבוע וחצי אישרה פרקליטות המדינה לפתוח בחקירה פלילית נגד המשתמש שפרסם סרטונים בפייסבוק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין. בסרטונים שפורסמו גם הם ביוטיוב נראים הנשיא וראש הממשלה כשהם לבושים מדים בעלי סממנים נאצים ונושאים דברים בגרמנית לכאורה.

בפרקליטות טענו כי הסרטונים מעלים חשד לעבירה של העלבת עובד ציבור. בעקבות זאת, הנחה ראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרה להטיל את ניהול החקירה על יחידת הסייבר הארצית בלהב 433, והיא תלווה על ידי לשכת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים.

"אני נשיא מלוקק וצבוע עם שנאה עצמית, כשיהודים נרצחים זה לא ממש מעניין אותי", נכתב בסרטון שהופץ עם תמונתו של ריבלין. "אני נאצי שונא יהודים". בסרטון בו שולבה תמונתו של נתניהו במדי נאצי נכתב: "אני ראש ממשלה פחדן, לחיץ וסחיט. ברוכים הבאים למחנה ריכוז ישראל, הליכוד היא מפלגה שמאלנית אנטישמית, אנחנו מפחדים פחד מוות מהמוסלמים, פה דם יהודי לא שווה הרבה".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני