נהג ללא רישיון
נהג ללא רישיון | צילום: חטיבת דובר המשטרה

23 שוהים בלתי חוקיים שנסעו בכלי רכב אחד נעצרו היום (ראשון) על ידי כוח של משמר הגבול בצומת גבולות שבחבל אשכול בדרום הארץ. נהג הרכב נעצר אף הוא לאחר שנמצא כי נהג ללא רישיון נהיגה ומעולם לא הוציא אחד שכזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד יחידת כפרי נגב אופיר דהרי, זיהה את כלי הרכב מסוג סוואנה שנסע בצורה מחשידה, ועצר אותו לבדיקה בצד הדרך. "הרכב נראה שקוע וניכר כי מכיל משקל כבד", ציין דהרי. כשבדק את הנהג, תושב ביר הדאג׳ בשנות ה-20 לחייו, הופתע לגלות כי הוא לא הוציא רישיון מעולם.

אך בזאת לא הסתיים האירוע. כשכוח מג"ב החל בחיפושים ברכב, הוא הופתע לגלות שבחלקו האחורי נדחסו לא פחות מ-23 שוהים בלתי חוקיים. כדי להכניס מספר אנשים כה רב, נהג הרכב הגדיל לעשות והוריד את הכסאות. יש לציין כי על פי רישיון הרכב, הוא מורשה להסיע שמונה נוסעים לכל היותר.

״לוחמי משמר הגבול מכירים היטב את ניסיונות דרכי העברת השוהים הבלתי חוקיים", הוסיף דהרי. "גם במקרה זה, כמו ברבים אחרים, ערנות מנעה אסון. נמשיך לפעול כדי למנוע הימצאות השוהים הבלתי חוקיים, מתוך הבנה שעבירה זו מגלמת בתוכה סכנות הן במישור הפלילי והן במישור הביטחוני״. הנהג ושאר החשודים הועברו להמשך טיפול חקירות ימ"ר דקל במג"ב, שם צפויים לבקש את הארכת מעצרו של הנהג.