אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

תפנית מפתיעה בסיכול נסיון ההברחה: אתמול דיווחו בשירות בתי הסוהר על סיכול הברחת ציוד - טלפונים סלולריים ובכרטיסי סים - לאסיר ביטחוני בכלא רמון בדרום הארץ. היום (שני) מתברר כי האזרח שנעצר בחשד למעורבות בהעברת הטלפונים הוא סייען של השב"כ, שמתפקד בין היתר כמדובב במתקנים ביטחוניים רגישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מ', תושב הדרום, נעצר אתמול יחד עם אסיר בחשד לניסיון ההברחה לאחר שסוכן של שירות בתי הסוהר הופעל במשך החודשים האחרונים והוביל למעצרם של השניים. בפרשה נעצר גם אסיר, שנשפט למאסר עולם בגין גרימת מוות בכוונה תחילה וניסיון רצח.

להגנתו טען מ' כי חלק מתפקידו הוא לנסות ולהתקרב לאסירים הביטחוניים, וכך הוא משתף פעולה עם שירות הביטחון הכללי במשך 11 השנים האחרונות. הפרשה הרגישה מציפה חוסר תיאום בין המערכות ומעוררת את השאלה האם המשטרה ביררה את זהותו של החשוד.

עו"ד מוטי יוסף, פרקליטו של החשוד, אמר היום לחדשות 2: "נעשה לו סוג של כיפה אדומה - אם היו באים ומבררים, אם הימ"ר היה מרים טלפון לשב"כ, הם היו מקבלים תשובות. הוא עשה למען ביטחון המדינה יותר מכל אדם אחר באולם".

חשוד
מעצרו הוארך. מ' החשוד בהברחה | צילום: חדשות 2

נעצר עם 20 אלף שקלים במזומן

מעצרו של מ' הוארך היום בשישה ימים בבית המשפט בבאר שבע, ועורך דינו ביקש לפקח ולשמור עליו מחשש שאסירים אחרים ינסו לפגוע בו. מהשב"כ נמסר בתגובה: "שירות הביטחון הכללי אינו נוהג למסור מידע ביחס לסייעניו, בכלל זה לאשר או להכחיש טענות על זהות סייעניו".

החקירה החלה עם פנייתו של אסיר ביטחוני המשתייך לארגון הג'יהאד האסלאמי בכלא "רמון" לסוהר המשרת במתקן, והציע לו להבריח עבורו שני מכשירי טלפון ניידים - בתמורה לשוחד בגובה 20 אלף שקלים.

הסוהר דיווח על ההצעה לגורמי המודיעין בשירות בתי הסוהר, והחל לפעול באופן סמוי בהנחיית של מחלק הסוכנים ביחידת דרור. בעת מפגש מפוקח שנקבע בין הסוכן ל-מ', האחרון מסר זוג נעליים שבתוכן הוחבאו שני מכשירי הטלפון הניידים, 21 כרטיסי סים וכן 20 אלף שקלים במזומן.