דנינו ושטיין, ארכיון
"לא פרש בגלל הפרסומים". דנינו, ארכיון | צילום: פלאש 90, גדעון מרקוביץ'

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו התייחס היום (חמישי) לראשונה לפרישתו של ניצב ברונו שטיין משורות המשטרה. הוא הכחיש כל קשר בין הפרישה לתמונות שפורסמו בהן נראה שטיין במסיבה פרטית של העורך דין רונאל פישר, אולם מתח על כך ביקורת מרומזת. "כמפקדים, נדרש מאיתנו לתת משקל משמעותי ביותר לנראות הציבורית, גם בהתנהלות בחיים הפרטיים שלנו", אמר דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ניצב שטיין פנה אלי לפני כחודש וביקש לפרוש על רקע תכניות אישיות", סיפר דנינו במהלך שיחת מפקדים בראשותו. "הבקשה הופנתה לשר לביטחון הפנים, כיבדנו את בקשתו והוא צפוי לפרוש בסוף השנה".

דנינו הדגיש כי אין קשר בין הפרישה לתמונות שפורסמו ב"הארץ". "פרישתו בשום מצב אינה על רקע הפרסומים בתקשורת אתמול", הבהיר המפכ"ל. "בין בקשת הפרישה, עליה אני מצר, לבינם אין שמץ של זיקה".

לאחר מכן, פנה אל קציניו וחידד את הצורך להתנהל בזהירות גם שלא במסגרת התפקיד. "כקצונה בכירה במשטרה אנו מהווים דוגמה אישית ומחויבים להיות מקור לסמכות ולגאווה לכלל המשרתים בארגון", קרא המפכ"ל.

שטיין על התמונות: "אין בי חרטה"

אתמול, זמן קצר לאחר שהודיע במפתיע על פרישתו משורות המשטרה, הסביר ניצב ברונו שטיין בריאיון לחדשות 2 Online את החלטתו לעזוב את תפקידו כמפקד מחוז מרכז. "הגעתי למיצוי, כבר לפני שנה וחצי הבנתי שאני לא רוצה להתמודד למפכ"לות", אמר שטיין.

עו
עו"ד רונאל פישר | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

לדבריו, ההחלטה לפרוש הבשילה אצלו עוד לפני כשנתיים כשסיים את תפקידו כראש אגף התנועה. הוא דחה על הסף את הטענות לפיהן החלטתו לפרוש הגיעה בעקבות פרסום התמונות באותו הבוקר עם עורך הדין פישר, הנתון בחקירה פלילית. "זה לא שווה התייחסות, אין בי שום חרטה על המפגש הזה", הדגיש שטיין. "מדובר במפגש עם חבר, באירוע משפחתי".

ניצב שטיין: "תחזקו את המשטרה"

עם הודעתו על הפרישה קרא ניצב שטיין למקבלי ההחלטות "לחזק את המשטרה ולגבות אותה". פקודיו של שטיין במחוז מרכז קיבלו בתדהמה את החלטתו לפרוש מהתפקיד. קצין בכיר במחוז סיפר כי לא היה שום סימן מקדים לכך. "הוא נתן לנו תחושה שיש על מי לסמוך ושבקצה יש מפקד", סיפר הקצין. "אפילו למקורבים ביותר לא היה מושג לגבי ההחלטה".

במשטרה הדגישו עוד אתמול, כי ניצב שטיין אינו מעורב בפרשת עו"ד פישר וכי שמו לא נקשר בפרשה בשום היבט. "ניצב שטיין לא הסתיר מעולם את היכרותו רבת השנים עם עו"ד פישר, ואין בהיכרות זו, כמו שאין בעצם שהייתו במסיבה בביתו היבט משמעתי כלשהו. כל ניסיון אחר לפרש את המציאות חוטא לאמת ומסלף אותו".

על פי החשד, פישר הציע ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד המודח אלון חסן להעביר לו סכומי כסף גדולים שיועברו לקציני משטרה, וזאת בתמורה למידע מתיקי החקירה המתנהלים נגדו - מידע רגיש שעשוי לסייע לו לחמוק מעונש.