א' צפתה אמש (שני) ברב אליעזר ברלנד מכחיש בראיון לחדשות 2 את עבירות המין שהוא חשוד בהן, ולא האמינה למשמע אוזנייה. "אני כאילו לא מאמינה שהבן אדם הזה העז להוציא כאלו מילים מהפה", היא אמרה בשיחה עם חדשות 2. "זה שקרים כאלו הזויים. אני לא יודעת איך הבן אדם לא מתבייש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

א' סיפרה כי היא ובעלה נהגו לבוא פעמים רבות לבית הרב בירושלים כדי להתייעץ איתו. באחת הפעמים, לפני כשנתיים, ביקש הרב ברלנד מבעלה להישאר מחוץ לחדר. אז, לטענתה, נישק אותה ונגע בה בניגוד לרצונה, כך במשך רבע שעה. "הוא לא היה מספיק להכניס אישה אחרי אישה לחדר, אותי הוא נעל בחדר רבע שעה", היא תיארה. "זה היה ברור לכל אחד ואחד שהכיר את הבן אדם הזה מה הוא היה עושה כל היום".

אמש טען הרב ברלנד בריאיון באמסטרדם לכתבנו גיא פלג כי מעולם לא היה לבד בחדר עם אישה שבאה אליו להתייעצות. למרות הדברים, במשטרה חושדים כי הרב ברלנד ביצע מעשים מגונים בשלוש נשים, אחת מהן קטינה. על בסיס עדויותיהן מתגבשת טיוטת כתב האישום נגדו. בכל המקרים, אותן נשים שבאו יחד עם בני משפחותיהן כדי לקבל ברכה או עצה והכוונה בחיים מצאו את עצמן לבסוף לבד עם הרב בחדר. שם לפי החשד, ביצע בהן מעשים מגונים.

"איך הוא לא מתבייש". א' (צילום: חדשות 2)
"איך הוא לא מתבייש". א' | צילום: חדשות 2

מאז שהתלוננה נגד הרב, חייה של א' אינם חוזרים למסלולם. אחרי שהתלוננה במשטרה נגד ברלנד, היא ומשפחתה נאלצו לעזוב את ירושלים לאחר שנודו מהקהילה שבה חיו. "בעלי הוא זה שמתנכלים אליו", טענה א'. "הוא הלך למירון, הוא בא לירושלים, תמיד תקבלי קלילות ויריקות. הרביצו לו מכות לפני חודשיים. יודעים מה שהרב עשה, אבל כועסים איך הוא העז לספר את זה".

גם הרב ברלנד לא נשאר במקומו מאז שנחשפו החשדות. הוא ברח תחילה למיאמי, משם לשוויץ, מרוקו, זימבבואה, דרום אפריקה ולבסוף להולנד, שם נעצר בסוף השבוע האחרון, ולאחר מכן שוחרר על ידי שופט מעצרים בתנאים מגבילים. ישראל דורשת את הסגרתו ואף שהוא טוען כי הוא חף מפשע, בינתיים הוא לא עולה על מטוס חזרה ארצה.