"למה שמילצ'ן ימציא דבר כזה?" (צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
היה קשור לעסקה בלתי חוקים עם לוב? | צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

דיווח בארה"ב: הפינגטון פוסט מדווח כי שמו של ראש הממשלה נתניהו נקשר בעסקה לא חוקית בעקבות מניות שהחזיק בחברת "סידריפט" שנמצאת בבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי, ומכרה אלקטרודות לחברה אחרת בבעלות בן דודו שסחרה עם לוב כשהייתה תחת סנקציות בינלאומיות. לפי הדיווחים, נתניהו הרוויח יותר מ -700% ממניות החברה, שרכש בשנת 2007 ומכר בשנת 2010.

 כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

למקור שדיבר עם ההפינגטון פוסט נודע כי בזמן שנתניהו החזיק במניות החברה, חברה אחרת בבעלות מיליקובסקי, בשם C / G אלקטרודות, הואשמה על ידי משרד המסחר האמריקני במכירת אלקטרודות ללוב בשנים 2007 ו-2008. מכירה זו נחשבה להפרה בוטה של תקנות הפצת הנשק הגרעיני בארה"ב.

באותה תקופה, חברת "סידריפט" הייתה הספקית העיקרית של חומרי הגלם לחברת C / G. לפי אותם דיווחים, נתניהו "נהנה" והרוויח באופן עקיף מאותן מכירות בלתי חוקיות ללוב - הנחשבת למדינה עוינת ובאותה תקופה הייתה תחת סנקציות בינלאומיות.

"נתניהו לא היה מעורב בחברה"

משרד המסחר האמריקני האשים את החברה בגין מכירת בלתי חוקית ללוב ב-23 מקרים שונים. המשלוחים, שחלקם עברו בקנדה, הוערכו ב-6.8 מיליון דולר והחברה נקנסה בסכום של 250 אלף דולר, במסגרת הסכם הפשרה.

באוגוסט 2007, חודש לאחר תחילת העסקאות עם לוב, רכש נתניהו על פי הדיווחים מניות מ"סידריפט". מאחר ששתי החברות, "סידריפט" ו-C / G, היו בשליטת מיליקובסקי - הקשרים העסקיים ביניהן מעידים על כך שנתניהו "נהנה" כספית מהעסקאות עם לוב.

בתגובה, אמר מיליקובסקי להפינגטון פוסט כי נתניהו לא ידע על עסקאות החברה עם לוב. "הוא לא היה מעורב באותה חברה והיה רק משקיע פאסיבי ב"סידריפט", אמר מיליקובסקי. "חוץ מזה, אני לא אומר שום דבר אחר, כי אני לא מדבר עם כתבים".

דוברו של ראש הממשלה נתניהו אמר בתגובה כי נתניהו היה משקיע פאסיבי ב"סידריפט", ובבעלותו היו רק אחוז קטן ממניות החברה. "הוא לא לקח חלק בהנהלת החברה או בעסקיה", אמר הדובר והוסיף: "הפעולות שננקטו במקרה דווחו כראוי לרשויות הרלוונטיות".

בהפינגטון פוסט מדווחים כי דוברו של נתניהו לא השיב לשאלה - האם נתניהו היה מודע לעיסוקיו של בן דודו עם לוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו