הידיעה על החשוד שהתוודה הבוקר (שני) בתחנת המשטרה שהוא זה שרצח את החיילת רחל הלר, ולאחר מכן נעצר, תפסה בהפתעה את המשפחה. אילה אנג'ל,אחותה של רחל ז"ל, הגיבה על מעצר החשוד ברצח שבוצע לפני 45 שנים, ובשיחה עם החדשות בירכה על המעצר: "עד היום אני רוצה לדעת מה הסיבה... שישב בבית הסוהר 30-40 שנה". אחיינו של החשוד: "הוא חולה נפש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני יודעת שכל כמה זמן אנחנו מנסים ככה לדבר על הנושא הזה ובסופו של דבר אנחנו לא מגיעים לשום תובנות", תיארה אנג'ל את השנים הקשות שעברו מאז שאחותה נרצחה. "אמי נפטרה לפני 4 חודשים, אנחנו לא כל כך בקשר עם אחותי ואחי. אבי גם נפטר. מה הסיבה? עד היום אני רוצה לדעת מה הסיבה? בסופו של דבר אנחנו לא מגיעים לשום תובנות".

על עמוס ברנס, האיש שהורשע ב-1976 ברצח אחותה, שוחרר 8 שנים לאחר מכן וזוכה בשנת 2002 מכל אשמה אמרה אנג'ל: "אני יודעת שברנס היה אצלנו בבית והוא דיבר עם אימי. היא אמרה 'מה זה יעזור לי עכשיו, מי יביא לי אותה?' זה חרט חור גדול במשפחה. היינו תחת אקווריום של משטרה ועיתונאים שהגיעו כל הזמן לסקר את המשפחה".

עמוס ברנס. ארכיון (צילום: פלאש90, חדשות)
עמוס ברנס | צילום: פלאש90, חדשות

פרקליטו של החשוד: אין קשר לשני המקרים שהוא הזכיר

אחיינו של החשוד מסר כי דוד שלו לוקה בנפשו: "אנחנו מאמינים בחפותו. הוא לא עשה את זה, מדובר באיש מסכן ובודד. אחרי הצבא החלו אצלו הבעיות הנפשיות ומאז הוא בטיפולים וכנראה שכך הוא מצא את הדרך לחזור ולקבל טיפולים".

מוקדם יותר היום פורסם לראשונה בחדשות Online כי תושב הצפון הגיע לתחנת משטרת בכרמיאל וטען שהוא זה שרצח את החיילת רחל הלר ב-1974 והודיע שהוא אחראי גם לרצח אחר שבוצע 4 שנים לפני כן. במשטרת כרמיאל עצרו את החשוד, שנשלח להסתכלות פסיכיאטרית ובמקביל הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

בתו של עמוס ברנס: "אבא שלי בוודאי מתהפך עכשיו בקברו"

עו"ד סעיד חדאד מהסנגוריה הציבורית המייצג את החשוד אמר לחדשות: "מדובר בבן אדם שקיבל על עצמו את ההחלטה המוזרה הזאת. אני חושב שבהמשך כולם יבינו שאין שום קשר לשני המקרים שהוא הזכיר ואנחנו נוכיח את זה בבית המשפט".

גופתה של החיילת הלר ז"ל התגלתה בחולות ליד קיבוץ שדות ים באוקטובר 1974 ועליה סימני התעללות קשים. שנתיים לאחר מכן, הורשע עמוס ברנס ברצח ונשפט למאסר עולם בכלא - אך בעקבות שורה של כשלים של המשטרה, עונשו נקצב והוא שוחרר מהכלא לאחר שמונה וחצי שנות מאסר. לאחר שנים ארוכות של מאבק, נקבע לו משפט חוזר בשנת 2002 במסגרתו אף קבע בית המשפט שהוא יפוצה בכ-5 מיליון שקלים בגין מאסר שווא. ברנס הלך לעולמו ב-2011 ולמרות שעברו 45 מאז הרצח המזעזע ו-43 שנים מאז מעצרו של ברנס - לא נעצרו חשודים ברצח של החיילת שעד כה נותר ללא פיענוח.

"נולדנו לזה ולרגע לא חשבנו משהו אחר"

טוהר ברנס-אדרי, בתו של עמוס, סיפרה בעקבות הפרסום: "אני בסערת רגשות מאז שקיבלתי את הידיעה. זה כמו הלם. אף אחד לא יצר איתנו קשר לתת פרטים נוספים מעבר למה שפורסם. פרצתי בבכי, אבל יש פה גם משהו משמח. אבא שלי בוודאי מתהפך עכשיו בקברו. הוא תמיד אמר שהוא חף מפשע, נולדנו לזה ולרגע לא חשבנו משהו אחר. יש בי תסכול ועצב כי אבא לא חי, לא ברור איך זה קרה רק עכשיו".

גם האח מוטי ברנס שוחח עם החדשות: "מצאו לא מצאו, אני יודע שאח שלי זוכה קיבל פיצויים היום לא יקרה כלום. בעיניי נגמרה הפרשה הזאת - הוא לא יקום ורחל הלר לא תקום. גם לפני שזיכו אותו עוד ביום המעצר הראשון ידעתי שהוא חף מפשע. הוא תמיד חיזק אותי, ואני נלחמתי למען אח שלי במשך 45 שנה. היום זה כבר נגמר ואין מה להילחם. שילכו לזדורוב, מסכן הוא יושב שם אותו דבר כמו עמוס. חבל על הזמן הוא יזוכה ויקבל פיצויים חבל שהוא יושב הרסו לו את המשפחה את הילדים".