ניידת משטרה (צילום: החדשות)
אילוסטרציה | צילום: החדשות

פתרון לתעלומה בת 45 שנים? תושב הצפון הגיע לתחנת משטרת כרמיאל וטען - אני הוא זה שרצח את החיילת רחל הלר - כך נודע היום (שני) לחדשות Online. עוד נודע כי אותו גבר אף הודיע שהוא אחראי לרצח אחר שבוצע ביישוב שממנו הוא מגיע לפני כמה שנים. במשטרת כרמיאל עצרו את החשוד שנשלח להסתכלות פסיכיאטרית. במקביל הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עו"ד סעיד חדאד מהסנגוריה הציבורית המייצג את החשוד אמר לחדשות: "מדובר בבן אדם שקיבל על עצמו את ההחלטה המוזרה הזאת. אני חושב שבהמשך כולם יבינו שאין שום קשר לשני המקרים שהוא הזכיר ואנחנו נוכיח את זה בבית המשפט".

גופתה של החיילת הלר ז"ל התגלתה בחולות ליד קיבוץ שדות ים באוקטובר 1974 ועליה סימני התעללות קשים. שנתיים לאחר מכן, הורשע עמוס ברנס ברצח ונשפט למאסר עולם בכלא - אך בעקבות שורה של כשלים של המשטרה, עונשו נקצב והוא שוחרר מהכלא לאחר שמונה וחצי שנות מאסר.

עמוס ברנס. ארכיון (צילום: פלאש90, חדשות)
עמוס ברנס | צילום: פלאש90, חדשות

לאחר שנים ארוכות של מאבק, נקבע לו משפט חוזר בשנת 2002 במסגרתו אף קבע בית המשפט שהוא יפוצה בכ-5 מיליון שקלים בגין מאסר שווא. ברנס הלך לעולמו ב-2011 ולמרות שעברו 45 מאז הרצח המזעזע ו-43 שנים מאז מעצרו של ברנס - לא נעצרו חשודים ברצח של החיילת שעד כה נותר ללא פיענוח.