חשיש בשווי של כ-10 מיליון שקלים נתפס אמש (שבת) בגבול ישראל-מצרים במהלך ניסון ההברחה שלהם. מעל ל-335 ק"ג של הסם נתפסו בתום מהרדף האינטנסיבי ושני חשודים נעצרו בידי יחידת המסתערבים של משמר הגבול.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הכוחות, של יחידת מג"ן והמסתערבים, החלו בהיערכות שלהם עוד במהלך בליל שישי ובשעות הבוקר של שבת בעשרות כשהבחינו בקבוצה של מבריחים מצרים שהגיעו לגדר. אלו נצפו מציבים סולמות, מטפסים עליהן כשהם משליחים לצידו הישראלי של הגבול חבילות גדולות של מה שהתברר כסמים מסוג חשיש וקנאביס.

15 שקי הסמים שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
15 שקי הסמים שנתפסו | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

במקביל בצידו הישראלי של הגבול הבחינו כוחות המשטרה במספר חשודים שהעמיסו את החבילות החשודות על גבי כלי רכב שהיו ברשותם. בעיצומה של ההברחה נתן מפקד הכוח את האות לכוחות המשטרה שיצאו מעמדותיהם והחלו במרדף אחר החשודים שנמלטו עם כלי הרכב.

סמים שנתפסו בגבול. ארכיון (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
רכבי ההברחה שנתפסו במרדף | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

במהלך המרדף ביצעו הלוחמים חסימות דרכים עם דוקרנים וירי באמצעים מיוחדים שהצליחו להביא למעצרם של שני חשודים ולתפיסת ארבעה כלי רכב. בתוך רכבי ההברחה נמצאו 15 שקים של החומרים החשודים במשקל של כולל של 335 ק"ג.

רכבי ההברחה שנתפסו במרדף (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
רכבי ההברחה שנתפסו במרדף | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

כלי הרכב, החומרים החשודים כסמים מסוכנים ושני החשודים תושבי הפזורה שבאזור רמת חובב , בני 19 ו-40, הועברו להמשך חקירתם. מהמשטרה נמסר בתגובה כי היא "משקיעה משאבים רבים לרבות יחידות מיוחדות לסיכול הברחות בגבול ישראל מצרים וכחלק מהמאבק בנגע הסמים המסוכנים".

עו"ד יאיר דרייגור המייצג את אחד החשודים אמר בתגובה: "בכל הקשור ללקוח שלי בן ה-19 אני יכול לומר שנהג הרכב המבוגר ממנו, שהוא בן 40, ביקש ממנו לסייע ולהביא טבק סיגריות, וזו בתמורה לסכום זעום ביותר. ועינינו הרואות: המבוגר הוליך אותו שולל ובסופו של יום ציפתה ללקוח שלי הפתעה מאוד מאוד לא נעימה".