נתניהו. קורא ללכידות (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בקשתו של ראש הממשלה למימון הגנתו המשפטית סיבכה אותו, ולא רק בכל הקשור לבן דודו נתן מיליקובסקי והמניות. מחומרים שמבקר המדינה העביר השבוע ליועץ המשפטי לממשלה עולה חשד לביצוע עבירות של דיווח כוזב מצד נתניהו. כך נחשף הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גם אחרי גילוי קשריו עם מיליקובסקי, נתניהו התעקש לקבל את הכסף למימון הגנתו המשפטית ועתר לבג"ץ נגד ההחלטה לדחות את בקשתו. בג"ץ נעתר לפניית נתניהו והורה לוועדת ההיתרים להתכנס שוב.

אלא שזה הוביל לכך שמשרד מבקר המדינה ערך בדיקה יסודית של כל דיווחיו של נתניהו בעשור האחרון, הן בתקופת המבקר הנוכחי יוסף שפירא, והן בתקופת קודמו מיכה לינדנשטראוס. בבדיקה התגלו ממצאים לחשדות פליליים.

מבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא (צילום: פלאש 90, חדשות)
מבקר המדינה יוסף שפירא | צילום: פלאש 90, חדשות

מבקר המדינה ארז את כל הממצאים הללו ובתחילת השבוע העביר אותם ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בצירוף מכתב לוואי ובו בקשה לבדוק את כל הממצאים שעלו בביקורת, שנערכה בעקבות בקשתו של נתניהו‎ לקבל עזרה כספית למימון הגנתו.

מהליכוד נמסר בתגובה: "עוד קשקוש מופרך שנועד לטשטש את השאלה האמיתית שעומדת בפני אזרחי ישראל ביום שלישי הקרוב: בחירה בממשלת ימין חזקה של נתניהו או ממשלת שמאל חלשה של יאיר לפיד, גנץ, 'העבודה' ו'מרצ'".

הפרקליטות שוקלת לחקור את פרשת מניות הפלדה

לפני כשבועיים נחשף במהדורה כי בפרקליטות המדינה בודקים בכובד ראש אפשרות של פתיחת חקירה פלילית, ייתכן כבר בזמן הקרוב, בפרשת מניות הפלדה של נתניהו.

במשרד המשפטים ידעו בעבר על מתנות יקרות ערך שקיבל נתניהו מבן דודו מיליקובסקי, אבל לא היה ידוע להם על העברת כספים ביניהם. כרגע נבדק מתי קיבל נתניהו את המניות שלו בחרה ומה הייתה התמורה, אם ישנה כזאת.

באשר למכירת המניות של נתניהו, הפרקליטות קיימת שאלה: אם הוא קיבל תגמול, למה ביקש הלוואה מבן הדוד כדי לשלם על התגמול על המס? במשרד המשפטים זיהו צירופי מקרים הדורשים בדיקה ומנסים "לפרק" את סיפור מפעל הפלדה, הצוללות ובן הדוד. רק בעוד מספר ימים ידעו לאן זה הולך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו