החשוד שהתוודה הבוקר בתחנת המשטרה שהוא זה שרצח את החיילת רחל הלר ב-1974 ולאחר מכן נעצר הוא בעל עבר פסיכיאטרי שכולל גם אשפוזים פסיכיאטריים - כך נודע היום (שני) לחדשות Online. באשר למקרה השני שעליו התוודה במשטרה, רצח שביצע לכאורה בשנת 1970 - המנוח, תושב כפר ראמה, התאבד בירייה מאקדח שנשא ברישיון והשאיר אחריו מכתב התאבדות לאחר שגילו בגופו את מחלת הסרטן.‎ אחיינו של החשוד טען: "הוא חולה נפש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר, לאחר שפורסם בחדשות Online על החשוד שהתוודה כי הוא זה שביצע שני מקרי רצח לכאורה שטרם פוענחו, פרקליטו עו"ד סעיד חדאד מהסנגוריה הציבורית, אמר כי "מדובר בבן אדם שקיבל על עצמו את ההחלטה המוזרה הזאת. אני חושב שבהמשך כולם יבינו שאין שום קשר לשני המקרים שהוא הזכיר ואנחנו נוכיח את זה בבית המשפט". לדבריו, "מדובר באדם מבוגר שמתמודד במשך שנים עם מחלת נפש ומוכר לרשויות בריאות הנפש. יש חשש כי מדובר בהודאת שווא ואנו מצפים ממשטרת ישראל שתחקור את גרסתו בהקדם כדי למנוע מעצר ארוך מאדם חולה".

הידיעה על מעצר החשוד ברצח רחל הלר תפסה בהפתעה את המשפחה, 45 שנים לאחר שגופתה נמצאה עם סימני אלימות קשים. אילה אנג'ל, אחותה של רחל ז"ל, בירכה בשיחה עם החדשות על המעצר: "עד היום אני רוצה לדעת מה הסיבה... שישב בבית הסוהר 30-40 שנה".

"אני יודעת שכל כמה זמן אנחנו מנסים ככה לדבר על הנושא הזה ובסופו של דבר אנחנו לא מגיעים לשום תובנות", תיארה אנג'ל את השנים הקשות שעברו מאז שאחותה נרצחה. "אמי נפטרה לפני 4 חודשים, אנחנו לא כל כך בקשר עם אחותי ואחי. אבי גם נפטר. מה הסיבה? עד היום אני רוצה לדעת מה הסיבה? בסופו של דבר אנחנו לא מגיעים לשום תובנות".

על עמוס ברנס, האיש שהורשע ב-1976 ברצח אחותה, שוחרר 8 שנים לאחר מכן וזוכה בשנת 2002 מכל אשמה אמרה: "אני יודעת שברנס היה אצלנו בבית והוא דיבר עם אמי. היא אמרה 'מה זה יעזור לי עכשיו, מי יביא לי אותה?' זה חרט חור גדול במשפחה. היינו תחת אקווריום של משטרה ועיתונאים שהגיעו כל הזמן לסקר את המשפחה".

עמוס ברנס. ארכיון (צילום: פלאש90, חדשות)
עמוס ברנס | צילום: פלאש90, חדשות

מוקדם יותר היום פורסם לראשונה בחדשות Online כי תושב הצפון הגיע לתחנת משטרת בכרמיאל וטען שהוא זה שרצח את החיילת רחל הלר ב-1974 והודיע שהוא אחראי גם לרצח אחר שבוצע 4 שנים לפני כן. במשטרת כרמיאל עצרו את החשוד, שנשלח להסתכלות פסיכיאטרית ובמקביל הוטל צו איסור פרסום על פרטי החקירה.

גופתה של החיילת הלר ז"ל התגלתה בחולות ליד קיבוץ שדות ים באוקטובר 1974 ועליה סימני התעללות קשים. שנתיים לאחר מכן, הורשע עמוס ברנס ברצח ונשפט למאסר עולם בכלא - אך בעקבות שורה של כשלים של המשטרה, עונשו נקצב והוא שוחרר מהכלא לאחר שמונה וחצי שנות מאסר. לאחר שנים ארוכות של מאבק, נקבע לו משפט חוזר בשנת 2002 במסגרתו אף קבע בית המשפט שהוא יפוצה בכ-5 מיליון שקלים בגין מאסר שווא. ברנס הלך לעולמו ב-2011 ולמרות שעברו 45 מאז הרצח המזעזע ו-43 שנים מאז מעצרו של ברנס - לא נעצרו חשודים ברצח של החיילת שעד כה נותר ללא פיענוח.

במקרה שהתרחש ב-1970 דווח כי תושב כפר ראמה התאבד בירייה בביתו. לפי הדיווחים בתקשורת, האיש - שהחזיק אקדח ברישיון - השאיר מכתב והסביר כי החליט לשים קץ לחייו בגלל מחלה חשוכת מרפא. מותו של האיש נקבע אז בבית החולים.

טוהר ברנס-אדרי, בתו של עמוס, סיפרה בעקבות הפרסום: "אני בסערת רגשות מאז שקיבלתי את הידיעה. זה כמו הלם. אף אחד לא יצר איתנו קשר לתת פרטים נוספים מעבר למה שפורסם. פרצתי בבכי, אבל יש פה גם משהו משמח. אבא שלי בוודאי מתהפך עכשיו בקברו. הוא תמיד אמר שהוא חף מפשע, נולדנו לזה ולרגע לא חשבנו משהו אחר. יש בי תסכול ועצב כי אבא לא חי, לא ברור איך זה קרה רק עכשיו".

גם האח מוטי ברנס שוחח עם החדשות: "מצאו לא מצאו, אני יודע שאח שלי זוכה קיבל פיצויים היום לא יקרה כלום. בעיניי נגמרה הפרשה הזאת - הוא לא יקום ורחל הלר לא תקום. גם לפני שזיכו אותו עוד ביום המעצר הראשון ידעתי שהוא חף מפשע. הוא תמיד חיזק אותי, ואני נלחמתי למען אח שלי במשך 45 שנה. היום זה כבר נגמר ואין מה להילחם. שילכו לזדורוב, מסכן הוא יושב שם אותו דבר כמו עמוס. חבל על הזמן הוא יזוכה ויקבל פיצויים חבל שהוא יושב הרסו לו את המשפחה את הילדים".