צפו בכתבה המלאה (צילום: אלירן חיאט, החדשות)
עדי ביטי ואביה רונן | צילום: אלירן חיאט, החדשות

בית משפט המחוזי בלוד אישר היום (ראשון) את שחרורו למעצר בית את רונן ביטי, אביה של הזמרת וכוכבת הילדים עדי ביטי שהואשם בחודש שעבר בשורה של עבירות מין נגד קטינות. בין היתר מיוחסים לביטי מעשה מגונה בפני קטינה מתחת לגיל 16, מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, איומים והטרדה מינית בקטינה שטרם מלאו לה 15.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביום חמישי שעבר החליט בית משפט השלום בפתח תקווה לשחרר את ביטי למעצר בית, אך הפרקליטות ערערה על ההחלטה וביקשה שביטי יישאר במעצר עד תום ההליכים. בבית המשפט המחוזי בלוד נדון היום הערעור, שם נפסק לטובתו של ביטי ונקבע שהוא ישתחרר למעצר בית. ביטי ימשיך לנהל את משפטו מתוך מעצר הבית.

אין תמונה
עו"ד שרון נהרי

עו"ד שרון נהרי, שמייצג את ביטי, מסר בתגובה: "אנחנו שמחים שגם בית המשפט המחוזי קיבל את בקשתנו מלכתחילה רונן ביטי לא היה צריך להיות במעצר, היה יכול לנהל את המשפט במעצר בית בתנאים מגבילים. אנחנו לגבי התיק עצמו נילחם על חפותו של רונן ביטי".

"שלח סרטוני מין לנערות - והטריד"

בכתב האישום החמור נטען כי ביטי בן ה-48, שניהל קבוצת וואטסאפ בשם "ביטי אימפריה" עם כ-70 ילדות ונערות שמעריצות את בתו, קיים בשנה האחרונה שיחות בעלות אופן מיני עם תשע קטינות.

לפי האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) לבית משפט השלום בכפר סבא, ביטי פנה לקטינות בצ'אט פרטי ושכנע אותן לשוחח איתו באפליקציית הטלגרם ה"בטוחה" לדבריו, בה ניתן לנהל שיחות סודיות ולמחוק הודעות וגם "כדי שנוכל לדבר על דברים שאי אפשר לדבר עליהם בוואטסאפ".

רונן ביטי (צילום: החדשות)
רונן ביטי | צילום: החדשות

לפי כתב האישום ביטי "נהג לנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות, ובין היתר נהג לשאול אותן האם קיימו יחסי מין". השיחות שנכללו בכתב האישום כוללות תיאורים של מעשים מיניים מפורשים ובקשות מהנערות לבצע בעצמן מעשים מיניים.

המסר המאיים לקטינות שחשפו את מעשיו: "נראה מה יקרה"

כמו כן ביקש מהקטינות, כך לפי הפרקליטות, הודעות קוליות גסות ושלח לחלקן תמונות וסרטונים בהם ביצע מעשים מיניים. מהחקירה עולה כי ביטי "אף ביקש מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים". כמו כן שלח לשלוש קטינות סרטון המתעד מעשים מיניים בין שני קטינים בכיתת לימודים.

סעיף נוסף בכתב האישום עוסק באיומים מצד ביטי: חלק מהקטינות פנו לאשתו של ביטי דרך הוואטסאפ וחשפו את מעשיו, ובתגובה "הנאשם שלח הודעה קולית בקבוצה בה איים על שתיים מהקטינות" והזהיר אותן שלא להתעסק איתו, כדבריו.

באותה הודעה אמר בין היתר: "תתחילו להרגיע, למה אני לא אבקש עוד פעם אחת, אמרתי את שלי כרגע, ובוא נראה אתכן ועכשיו לא מרגיעות ועושות מה שאתן רוצות ובוא נראה מה יקרה. לא חוזר על זה עוד פעם אחת". גם אשתו של ביטי איימה לתבוע את הנערות בגין הוצאת דיבה והזהירה אותן: "הוריכן ישלמו על כך כל החיים".