"הקטינות היו מוכנות לעשות כל שיבקש והמשיב ידע וניצל זאת": רונן ביטי, אביה של הזמרת וכוכבת הילדים עדי ביטי שנעצר החודש בחשד לעבירות מין, הואשם היום (רביעי) בשורת עבירות חמורות. בין היתר מיוחסים לו מעשה מגונה בפני קטינה מתחת לגיל 16, מעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14, איומים והטרדה מינית בקטינה שטרם מלאו לה 15.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכתב האישום החמור נטען כי ביטי בן ה-48, שניהל קבוצת וואטסאפ בשם "ביטי אימפריה" עם כ-70 ילדות ונערות שמעריצות את בתו, קיים בשנה האחרונה שיחות בעלות אופן מיני עם תשע קטינות.

לפי האישום שהגישה פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) לבית משפט השלום בכפר סבא, ביטי פנה לקטינות בצ'אט פרטי ושכנע אותן לשוחח איתו באפליקציית הטלגרם ה"בטוחה" לדבריו, בה ניתן לנהל שיחות סודיות ולמחוק הודעות וגם "כדי שנוכל לדבר על דברים שאי אפשר לדבר עליהם בוואטסאפ".

לפי כתב האישום ביטי "נהג לנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות, ובין היתר נהג לשאול אותן האם קיימו יחסי מין". השיחות שנכללו בכתב האישום כוללות תיאורים של מעשים מיניים מפורשים ובקשות מהנערות לבצע בעצמן מעשים מיניים.

הכחישה מעורבות בפרשה. עדי ביטי (צילום: חדשות 2)
הכחישה מעורבות בפרשה. עדי ביטי | צילום: חדשות 2

המסר המאיים לקטינות שחשפו את מעשיו: "נראה מה יקרה"

כמו כן ביקש מהקטינות, כך לפי הפרקליטות, הודעות קוליות גסות ושלח לחלקן תמונות וסרטונים בהם ביצע מעשים מיניים. מהחקירה עולה כי ביטי "אף ביקש מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים". כמו כן שלח לשלוש קטינות סרטון המתעד מעשים מיניים בין שני קטינים בכיתת לימודים.

סעיף נוסף בכתב האישום עוסק באיומים מצד ביטי: חלק מהקטינות פנו לאשתו של ביטי דרך הוואטסאפ וחשפו את מעשיו, ובתגובה "הנאשם שלח הודעה קולית בקבוצה בה איים על שתיים מהקטינות" והזהיר אותן שלא להתעסק איתו, כדבריו. 

באותה הודעה אמר בין היתר: "תתחילו להרגיע, למה אני לא אבקש עוד פעם אחת, אמרתי את שלי כרגע, ובוא נראה אתכן ועכשיו לא מרגיעות ועושות מה שאתן רוצות ובוא נראה מה יקרה. לא חוזר על זה עוד פעם אחת". גם אשתו של ביטי איימה לתבוע את הנערות בגין הוצאת דיבה והזהירה אותן: "הוריכן ישלמו על כך כל החיים".

אין תמונה
עו"ד שרון נהרי

כך דחתה הפרקליטות את קו ההגנה של ביטי

הפרקליטות ציינה כי הנערות העידו על ההתכתבויות והציגו ראיות לכך שסיפרו על מעשיו של ביטי לקטינות נוספות. במכשיר הנייד של ביטי נמצאו תמונות מיניות, שהופיעו גם בטלפונים הניידים של הקטינות יחד עם ההתכתבויות.

ביטי אישר כי התכתב עם הנערות בוואטסאפ ובמסנג'ר אך טען שאינו זוכר את רוב ההתכתבויות המיניות שהוצגו לו - וגם טען כי מישהו התחזה לו. בפרקליטות הגיבו: "מדובר בגרסה בלתי מתקבלת על הדעת בנסיבות וזאת בין היתר מאחר ומדובר בשיחות ממכשיר הטלפון הפרטי של המשיב".

בבקשת המעצר כתבה עו"ד נטלי חגי מהפרקליטות כי ביטי "ניצל ניצול ציני ובוטה את הצלחתה של בתו ואת הערצתן של קטינות רכות בשנים (חלקן מתחת לגיל 14) לבתו. הקטינות מתארות את השיחות עמו כ-'כבוד גדול' וכהזדמנות להתקרב לבתו".

עוד נטען בבקשה להארכת מעצרו של ביטי כי הוא "פעל בשיטה זהה עם הקטינות - תחילה, קירב אותן רגשית אליו והחל בשיח פרטי עימן, בהמשך, שכנע אותן להוריד את הטלגרם ואז החל בשיח המיני הבוטה. גם כאשר חלק מהקטינות סירבו לשתף עימו פעולה המשיך המשיב בשלו כמי שאינו יכול לחדול ממעשיו", הוסיפה.

רונן ביטי (צילום: החדשות)
רונן ביטי, ארכיון | צילום: החדשות

"לא חדל ממעשיו עד שנחשף"

"המשיב ניצל באופן בוטה את הערצתן העיוורת של הקטינות לבתו ואת רצונן לזכות בחיבתו ובקרבתו בכל מחיר והשתמש בהן לצורך סיפוק מאוויו המיניים", סיכמה עו"ד חגי את מסכת הראיות - וביקשה את המשך מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו בשל חומרת המעשים המיוחסים לביטי, גילן הצעיר של הקטינות, ריבוי המקרים, משך הזמן בהן בוצעו העבירות והתחכום - כמו גם האיומים שהשמיע ביטי, ש"לא חדל ממעשיו עד אשר נחשף".

האיומים, לדברי הפרקליטות, מהווים עילה להארכת מעצרו מחשש שיפעל לשיבוש המשפט. עוד נטען בבקשה כי "המשיב נהג לנצל את ההערצה העיוורת של המתלוננות הקטינות לבתו, השתמש לרעה במעמדו כמנהל קבוצת המעריצות, ואת גישתו למספר רב של נערות וילדות אשר היו צמאות לקרבתו ולקרבת בתו וביצע בהן שורה של מעשים מגונים חמורים והטריד אותן באופן בלתי פוסק".

עורך הדין שרון נהרי, פרקליטו של ביטי, אמר אתמול להחדשות Online - עוד לפני הגשת כתב האישום - כי "המשטרה פתחה בחקירה הזו ברעש תקשורתי גדול וייחסה לו עבירות מין חמורות ביותר כלפי קטינות בנות 13-14 אבל אנחנו למדים היום שמדובר בחשד לעבירות מין ברף הנמוך. אנחנו מדגישים שמדובר בחשד ואנחנו נדע להתמודד, לכשנקבל את חומר הריאיות מולנו".

הזמרת הצעירה התייחסה בשבוע שעבר למקרה במכתב שכתבה למעריציה. "בימים האחרונים אני ומשפחתי נמצאים בסערת רגשות", כתבה. "חשוב לי לומר כי לא השתתפתי ולא הייתי חברה או מנהלת באף קבוצת וואטסאפ הקשורה לחקירת אבא שלי והדברים יתבהרו בקרוב".