בצל הביקורת, מפרסמת היום (ראשון) המשטרה תיעוד שאמור להוכיח כי השוטרים שביצעו מעצר אלים של תושב רהט לפני יומיים, דווקא פעלו כהלכה. במשטרה מתעקשים עדיין כי התקרית החלה לאחר שנוסעי הרכב ברחו מהמקום. אולם הערב נחשפות לראשונה תמונות ממצלמת אבטחה נוספת, המטילות ספק בגרסת המשטרה ובעדויות שהוצגו בבית המשפט. הערב נעצר חשוד נוסף במעורבותו בתקרית - ככל הנראה אחד מנוסעי הרכב שנמלט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד החדש נראה הרכב בו נסעו החשודים כשהוא במהירות נמוכה, ואף מבצע פניית פרסה בטרם הוא נעצר - לא בורח כלל. הרכב המשטרתי שנוסע אחריו ממשיך בנסיעה, והחשודים יוצאים הרכב בזעם - אולם לא מסכנים את השוטרים. בהמשך נראה הרכב המשטרתי דוהר לעבר החשודים ועוצר לידם, השוטרים יוצאים החוצה - ואז מתחילה המהומה.

לטענת המשטרה, הסטירה לתושב רהט הגיעה רק לאחר שאחד החשודים, אוסמה אבו סיאם, הרים סלעים וצעק לעברם "איטבח אל יהוד". אלא שבסרטון נראה החשוד מגיע לזירה רגוע, מביט מהצד על המתרחש - ואז נדחף בפתאומיות לקרקע בידי השוטרים, לכאורה בלי סיבה. רק אז הוא מרים אבן, לדבריו לצרכי הגנה עצמית.

"לא ההסתבכות הראשונה של הבלש"

עו"ד מוחמד רחאל
עו"ד מוחמד רחאל | צילום:

"ראינו שאחד הבלשים מתנהל בצורה בעייתית, ועל כך נגיש תלונה סדורה למח"ש", אומר עורך הדין מוחמד רחאל, פרקליטו של אבו סיאם. "זה לא האירוע הראשון בו אותו בלש מסתבך, במיוחד במגזר הערבי". עורכת הדין נטלי אוטן, המייצגת את אחד החשודים האחרים, מוסיפה: "יש לזרז את חקר האמת ולבחון את הטענות כמה שיותר מהר. אם יתברר, כפי שטוען החשוד שלנו, שאכן לא תקף שום שוטר, יש להורות על שחרורו המיידי".

חשוב להדגיש: אי אפשר להצדיק את האלימות שהפגינו תושבי רהט בתקרית, שחלקם תקפו את הניידת באבנים ואלות.  לכן לא ברור מדוע המשטרה בחרה להתפתל ולשנות גרסאות, מה שמטיל פעם נוספת ספק בעבודתה.

מעו"ד עטא אבו מדיעם, יו"ר ועדת מיגור אלימות בעיריית רהט נמסר: "התנהגות השוטר פסולה ומקומו לא אצלנו וכנראה כול המעורבים באירוע שגו וצריך להפיק לקח לשקם מערכת היחסים בין המשטרה לקהילה".

עו"ד עטא אבו מדיעם
עו"ד עטא אבו מדיעם | צילום:

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בעיוות פסול של הודעת דוברות מפורטת שהופצה מטעמנו הערב, המציגה את התמונה המלאה של האירוע על כל צדדיו - וכך ראוי שתוצג גם לצופים. העובדות הן ששני שוטרים נפצעו באירוע, בית משפט האריך את מעצר החשודים וגם הערעור שהוגש נדחה".

אין תמונה
עו"ד נטלי אוטן