אין תמונה
טרייסי קדיס (מימין) ואימה המנוחה פדיה

הסתיימה חקירת הרצח ביפו: הערב (רביעי) הותר לפרסום כי שני החשודים ברצח של פדיה קדיס, בתה טרייסי ובן זוגה אמיר מרמש, שניהם בני 18, חשודים ברצח בכוונת תחילה - כפי שפורסם לראשונה אמש בחדשות Online. עוד נחשף כי התחזקו החשדות כי השניים קשרו קשר לביצוע הרצח בשל התנגדות המנוחה לקשר ביניהם ופעלו כדי לטשטש ראיות בזירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החקירה, טרייסי קדיס ובן זוגה אמיר מרמש נפגשו בליל הרצח בבית משפחת קדיס ביפו, אחרי שטרייסי חזרה מבית הספר, ותכננו להביא למותה של האם. הם הוציאו את תוכניתם אל הפועל, כשמרמש התנפל על פדיה קדיס עם סכין בעת שהיו בקומה התחתונה, דקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון וחנק אותה. בזמן הזה בתה טרייסי, שלא רצתה לשמוע את הצעקות של אמה, הסתגרה בחדרה ושמעה מוסיקה בעוצמה גבוהה במיוחד. לאחר מכן גרר לפי החשד מרמש את גופתה של פדיה למקלחת, שנמצאת בקומה השלישית של המבנה.

אמיר מרמש, הנאשם ברצח (צילום: חדשות)
אמיר מרמש, בן זוגה של טרייסי | צילום: חדשות

מרמש וטרייסי השאירו את הגופה שם והזמינו אוכל הביתה. לאחר מכן הם אף יצאו לרחוב, הסתובבו ועשו קניות. מה שמצביע על התכנון המדוקדק של הרצח, הוא שמיד לאחר מכן טרייסי לקחה את הנייד של אמה ושלחה הודעה לעצמה בה כתבה בשם האם: "אני אצל חברה". היא גם שלחה מהסלולרי של אמה הודעה לקבוצת הוואטסאפ המשפחתית בנוסח דומה. בשלב כלשהו בשעות שלאחר הרצח, אחד הילדים התקשר לאמו וכשלא קיבל מענה הגיע הביתה ושאל את אחותו טרייסי איפה אמם. היא בתגובה השיבה שהיא לא יודעת.

אתמול הוארך מעצרם של הבת ובן זוגה ובמשטרה מאמינים כי המניע לרצח הוא התנגדותה של המנוחה לקשר של בתה הנוצרייה עם מרמש בשל היותו מוסלמי. פדיה הפצירה בבתה שוב ושוב לסיים את הקשר, אך טרייסי סירבה והמשיכה חרף ההתנגדות הנחרצת של אמה. פדיה קדיס היא אלמנתו של גבי קדיס, יו"ר האגודה הנוצרית-אורתודוכסית לצדקה ביפו, שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני שש שנים.