אין תמונה
טרייסי קדיס (מימין) ואימה המנוחה פדיה

חקירת הרצח ביפו מתקרבת לסיום: בבית משפט השלום בתל אביב הוארך היום (שלישי) מעצרה של טרייסי קדיס, בתה של פדיה קדיס, שנרצחה בדקירות סכין לפני כשלושה שבועות בדירה ביפו. מעצרו של בן זוגה של טרייסי, אמיר מרמש, הוארך גם כן. המניע לרצח, כפי שמתגבש במשטרה, הוא שהמנוחה לא ראתה בעין יפה את מערכת היחסים שנרקמה בין בתה, שמגיעה מבית נוצרי, לבין בחיר ליבה המוסלמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חוקרי צוות החקירה המיוחד (צח"מ) במשטרת מרחב יפתח של מחוז תל אביב מתקרבים לסיום חקירת הרצח. לטענת המשטרה יש בידיה ראיות חותכות שמצביעות על תכנון מוקדם של הרצח מצד הבת ובן זוגה, שניהם בני 18. ברשות החוקרים הודעות טקסט וקול בוואטסאפ שהחשודים שלחו זה אל זו שבהן נשמעים השניים מתכננים לכאורה את הרצח.

אמיר מרמש, הנאשם ברצח (צילום: חדשות)
אמיר מרמש, בן זוגה של טרייסי | צילום: חדשות

היום כאמור האריך בית המשפט את מעצרם של השניים עד יום ראשון והמשטרה הודיעה שתגיש באותו יום הצהרת תובע לפני הגשת כתב אישום. היא תצהיר בפני בית המשפט שהיא סיימה את החקירה ובהמשך השבוע יוגש נגד השניים כתב אישום בגין רצח.

עו"ד מחמוד נעאמנה, שמייצג את קדיס, ועו"ד תומר נווה, שמייצג את מרמש, אמרו ל"החדשות Online": "המשטרה בטוחה שיש לה ראיות שמוכיחות לכאורה שמרשינו ביצעו את הרצח, אך אנחנו לא חשופים לשום חומרי חקירה ושום מסמך. כשנקבל את חומרי החקירה נגיב בהתאם. בינתיים, מרשינו מכחישים את החשדות נגדם".

"הרצח תפס אותנו בהפתעה"

לפני כשבוע נמצאה פדיה קדיס, בת 52, ללא רוח חיים בדירתה ביפו כשהיא דקורה בפלג גופה העליון, אז פורסם ששני חשודים נעצרו זמן קצר לאחר הרצח. גופתה של קדיס נמצאה עם סימני אלימות קשים. צוות של מד"א שהגיע לזירה איתר את גופתה בחדר האמבטיה ונאלץ לקבוע את מותה במקום. "מאז רצח בעלה היא התרחקה והסתגרה אך היא מעולם לא סיפרה לנו אם מישהו מאיים עליה. הרצח תפס אותנו בהפתעה גמורה", סיפרה חברתה של קדיס.

הנרצחת היא אלמנתו של גבי קדיס, יו"ר האגודה האורתודוכסית לצדקה ביפו שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד לפני שש שנים. בעלה של קדיס, שנחשב לדמות בכירה בקהילה הנוצרית אורתודוכסית ביפו, נרצח בשנת 2012 על-ידי אדם המחופש לסנטה קלאוס שדקר אותו למוות. בשנת 2016 הורשע פואד אבו מאנה ברצח, שבוצע על רקע סכסוך נדל"ן.

עו"ד מחמוד נעאמנה (צילום: חדשות)
עו"ד מחמוד נעאמנה | צילום: חדשות
עו"ד תומר נווה (צילום: עמוס בר זאב, חדשות)
עו"ד תומר נווה | צילום: עמוס בר זאב, חדשות

זהו הרצח החמישי המתרחש ביפו בשבועות האחרונים והתחושה ברחוב קשה. "המשטרה יודעת להגיע רק אחרי הרצח", מספרים התושבים. "הם טובים בשביל לחלק קנסות לילדים בני 13 על אופניים חשמליים".