שני החשודים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח פאדיה קדיס, בת 52 מיפו, בשבוע שעבר הם בתה של הנרצחת ובן זוגה, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. בית המשפט השלום בתל אביב האריך את מעצרם של השניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החשודים נעצרו שעות ספורות לאחר הרצח ומרבית החקירה עדיין מתנהלת תחת צו איסור פרסום. עורכי הדין תומר נווה ומחמוד נעאמנה, שמייצגים את החשודים, מסרו כי מדובר בשלב ראשוני של החקירה ושהם יגיבו בהתאם כשייחשפו לחומרי החקירה.

לפני כשבוע נמצאה קדיס ללא רוח חיים בביתה כשהיא דקורה בפלג גופה העליון, אז פורסם ששני חשודים נעצרו. גופתה של קאדיס נמצאה עם סימני אלימות קשה על גופה. צוות של מגן דוד אדום שהגיע לזירה איתר את גופתה של האישה בחדר האמבטיה ונאלץ לקבוע את מותה במקום. "מאז רצח בעלה היא התרחקה והסתגרה אך היא מעולם לא סיפרה לנו אם מישהו מאיים עליה. הרצח תפס אותנו בהפתעה גמורה", סיפרה יברתה של קאדיס.

הנרצחת היא אלמנתו של גבי קדיס, יו"ר האגודה האורתודוכסית לצדקה ביפו שנרצח במהלך תהלוכת חג המולד בשנת 2012. בעלה של קאדיס, נחשב לבכיר בקהילה הנוצרית ביפו. בשנת 2012 אדם המחופש לסנטה קלאוס דקר אותו למוות במהלך תהלוכת חג המולד החגיגית. בשנת 2016 הורשע פואד אבו מאנה בביצוע הרצח על רקע סכסוך נדל"ן.

זהו הרצח החמישי המתרחש ביפו בשבועות האחרונים והתחושה ברחוב קשה. "המשטרה יודעת להגיע רק אחרי הרצח. הם טובים בשביל לחלק קנסות לילדים בני 13 על אופניים חשמליים". מהמשטרה נמסר כי החשודים יובאו היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.