דבורה הירש ז"ל - הרצח לא פוענח (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
דבורה הירש ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

התפתחות נוספת בחקירת רצח אשת עד המדינה: בלשי היחידה המרכזית במשטרה עצרו הערב (שלישי) עורך דין מדרום הארץ, שמעורב בתיק הרצח של דבורה הירש ז"ל, גרושתו של העבריין טל קורקוס. המשטרה תבקש מחר להאריך את מעצרו. עד כה נעצרו בפרשה 10 תושבי הדרום, ובהם ראש ארגון הפשע יניב (ניבי) זגורי, החשוד במעורבות בחיסולה של הירש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר היום המשטרה התירה לפרסום כי גייסה עד המקושר למעגל הפנימי של העבריינים החשודים במעורבות בחיסול. גיוסו עשוי להוות פריצת דרך, כי הוא צפוי לספק מידע על הרצח.

בנוסף לזגורי נעצר חשוד נוסף במעורבות בפרשה. המעצרים מאתמול מתווספים לגל המעצרים מהשבוע שעבר, אז נעצרו שבעה בני אדם מהדרום בחשד למעורבות ברצח של הירש לפני כשנתיים לעיני ילדיה. קורקוס עצמו נרצח בשנה שעברה.

יניב זגורי (צילום: חדשות)
יניב זגורי | צילום: חדשות

גל המעצרים בשבוע שעבר התבצע בתום חקירה סמויה שערכה משטרת ישראל יחד עם פרקליט מלווה מהפרקליטות, וכאשר עברה החקירה לשלביה הגלויים. בלשי המשטרה עצרו את החשודים במעורבות ברצח דבורה הירש בחודש מרץ 2016. צו איסור פרסום הוטל על פרטי הפרשה.

לפני שנה וארבעה חודשים כאמור חוסלה הירש לעיני שלושת ילדיה על ידי אדם שהגיע לזירה רכוב על אופנוע, הגיע לרכבה וירה בה למוות. אז רמז העבריין הבכיר קורקוס כי הוא מתכוון לנקום במי שביצע את הרצח והוא סיפר למקורביו שלא יהיה שקט עד שהצדק ייעשה. המשטרה עצרה אמנם מספר חשודים בביצוע המעשה, אך כולם שוחררו והתיק לא פוענח עד השבוע שעבר.

טל קורקוס ז"ל (צילום: חדשות)
טל קורקוס | צילום: חדשות

לקורקוס עבר פלילי עשיר והוא השתייך בעבר לארגון הפשע של ניבי זגורי בדרום. בשלב מסוים החליט לחצות את הקווים ולשמש כעד מדינה נגד זגורי. עדותו סייעה לפרקליטות להגיש נגד זגורי כתב אישום על זריקת רימון לבתיהם של קצין שב"כ ועיתונאי.